Güncel

İki dev şirket birleşiyor!

Japonya'nın iki dev şirketi güçlerini birleştiriyor!

İki dev şirket birleşiyor!

Dünya mobil cihaz sektöründe ilkler gerçekleşmeye devam ediyor. Sony Ericcson'dan sonra iki şirket daha ismini birleştirme yoluna gitti. Japonya merkezli Toshiba ve Fujitsi firması güçlerini birleştirme kararı aldılar.

Japonya'da lider koltuğunda oturan Sharp'ı yerinden etmek isteyen firmalar akıllıca bir çözüm yoluna gitmek istediler. Gidilen yolda amaç Dünya çapındaki iPhone satışlarını alaşağı etmek. Yeni kurulan şirketin hisselerine baktığımızda ise "Fujitsu Toshiba Communications" şirketinin yüzde 80.1 hissesi Fujitsu'ya, 19.9 hissesi Toshiba'ya aitti.

1333530286_cv.png

Fujitsi akıllı adımlara bir yenisini daha ekleyerek, Toshiba'nın 19.9 hissesini satın alma kararı aldı. Şirketin yeni  ismi "Fujitsu Mobile Communications Limited" olarak değişti. Apple geçtiğimiz ay Japonya'da mobil cihaz sektöründe lider koltuğuna oturmayı başarmıştı. Fujitsi Apple'dan sonra gelen Sharp'ın yerini alarak ilk hedefini başarıya ulaştırıp, daha sonraki hedefi için yeni çözümler getirmeye başladı bile.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.