Güncel

İki doz aşı olmayanlar bu üniversiteye giremeyecek

Üniversitelerde yüz yüze eğitim görebilmek için aşı şartı geliyor. İki doz aşı olmayan üniversiteye giremeyecek

İki doz aşı olmayanlar bu üniversiteye giremeyecek

Geçtiğimiz günlerde Kadir Has Üniversitesi, örgün eğitim için aşı şartı koydu söylentileri çıkmıştı. Kadir Has Üniversitesi'nin öğrencilerine, konuyla ilgili bir mail attığı iddia edildi. Mailde, "Girişlerimizde QR kodu okuma sistemi bulunacak ve aşı olmayan hiç kimse kampüse giremeyecek" sözlerine yer verildi. Bu durum sosyal medyada tepki topladı.

Aşı çalışmaları ülkemizde hız kesmeden devam ediyor. Öyle ki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya göre şehirler aşı olmada birbiriyle yarışacak. Bu önlemler kapsamında üniversiteler de bazı adımlar atıyor. Benzer bir adımın Kadir Has Üniversitesi tarafından atıldığını söyleniyor.

Üniversite kampüslerine iki doz aşı olmadan girilmeyecek

Bu duruma internette tepki yağdı. Ancak üniversite yönetiminden iddialar hakkında bir yanıt gelmedi. Twitter'da #HaddiniBilKadirHas hashtaglerı atıldı.

Bunun ardından benzer bir durum Marmaya Üniversitesi'nde yaşandı. Marmara Üniversitesi'nden yapılan açıklamada "Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılmasına neden olan covid-19 salgını ile mücadele konusunda ülkemizde önemli başarılar elde edilmiş ve aşılama konusunda toplumun geniş kesimlerine ulaşılmıştır. Salgın karşısında yürütülen aşılama mücadelesinde ülkemiz dünyada öncü ülkeler arasında yer almaktadır. Bu kapsamda 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz döneminde yüz yüze eğitime geçilebilmesi için aşılama çalışmalarının önemi ortadadır. Marmara Üniversitesi olarak öğrencilerimizin yüz yüze eğitime katılabilmeleri için aşı olmalarını beklediğimizi kamuoyuyla saygılarımızla paylaşırız" denildi.

 
Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Aşı olmayanlar toplu taşıma araçlarına, sinema tiyatro, avm gibi yerlere girememeli...
Cevapla
Insan
Tamamda asi olanlar neden korkuyor shimdi?
Cevapla
talat akhun
yapılan uygulama yasalara aykırı. Hiçbir sağlık hizmeti kişinin rızası olmasızın yapılamaz
Cevapla
Sağlık
Sağlık için yaptıracaksınız rızan olsun olmasın zararı yok 3 ay önce yaptırdım böyle göt korkusu sarmış size
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.