Güncel

İlk çeyrekte en çok indirilen uygulamalar - 2019

Sensor Tower'ın Store Intelligence platformundan alınan verilere göre, 2019 yılının ilk üç aylık dönemine ait uygulama indirme verileri açıklandı.

İlk çeyrekte en çok indirilen uygulamalar - 2019

WhatsApp'ın 223 milyon yeni indirmeyle listenin başını çektiği en çok indirmeye sahip olan uygulamaların sırasını haberimizde inceleyebilirsiniz. Tüm platformlar baz alındığında WhatsApp, dünyanın en çok indirilen uygulaması olmaya devam ederken iOS’te TikTok’un liderliği dikkatlerden kaçmıyor.

2019 Yılının ilk çeyreğinde en çok indirilen uygulamalar açıklandı

Android ve IOS platforlarında en çok indirilen uygulamalar;

İlk çeyrekte en çok indirilen uygulamalar - 2019 - Resim : 1

Video düzenleme uygulaması Biugo ve fotoğraf düzenleme uygulaması PicsArt'ın, bu çeyrek içerisinde ilk 20’ye girmeyi başardığı listede İlk 10 uygulamanın, geçtiğimiz yılın son çeyreğindeki ilk 10 uygulama ile aynı olduğu görülüyor. Listede ilk 5’te yer alan uygulamaların ise sıra değişikliği olmadığı görülüyor.

Tüm platformlar baz alındığında WhatsApp, 2019 yılının ilk çeyreğinde 223 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşarak en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Yalnızca iOS platformuna baktığımızda ise TikTok, 33 milyondan fazla indirmeyle üst üste beşinci çeyrekte de en çok indirilen uygulama olmayı başardı.

Facebook uygulamalarının oldukça popüler olduğunu görüyoruz. Facebook Messenger, 209 milyon indirilme sayısıyla ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada TikTok bulunuyor. Ancak ardında yine Facebook ve Instagram yer alıyor.

Google Play’de en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

İlk çeyrekte en çok indirilen uygulamalar - 2019 - Resim : 2

Verilerde bakıldığında WhatsApp'ın, Google Play’de 199 milyona yakın indirme sayısıyla tahtını korumuş olduğu görülüyor. Dört adet Facebook uygulaması ilk 5’te yer alırken bunların üç tanesi (WhatsApp, Messenger ve Facebook), 150 milyon indirme sayısını aşmış durumda. YouTube Kids ve YouTube Music ilk 20’ye giriş yaparken, TikTok ise bir önceki dönemde olduğu gibi yine 3. sırada.

AppStore’da en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

İlk çeyrekte en çok indirilen uygulamalar - 2019 - Resim : 3

TikTok AppStore’da,  ilk çeyreğin en çok indirilen uygulaması oldu. YouTube'un 2. sıraya yerleştiği listede Twitter ise 11,7 milyon indirme ile 16. sırada yer aldı. Bu indirme oranının Twitter’ın 2015 yılından beri elde ettiği en yüksek sayı olduğunu da ayrıca belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.