Güncel

İlk kez kadın bir robot CEO olarak işe başladı!

Yapay zekanın modern hayatta karşımıza çıktığı alanlar çoğalmaya başladı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

İlk kez kadın bir robot CEO olarak işe başladı!

Bir bilim kurgu romanından fırlamış gibi görünse de Çinli bir metaverse şirketi CEO'su olarak bir robot atadı. Sadece filmlerde görmeye alışık olduğumuz şeyler gerçek hayatta da karşımıza çıkmaya başlıyor. Robotlar artık hayatımızda daha aktif bir rol alacak. NetDragon Websoft isimli şirket, mobil uygulamalar yapmanın yanı sıra çok oyunculu çevrimiçi oyunlar geliştiren ve işleten Çinli bir şirkettir. Geçen hafta, NetDragon yeni CEO'su olarak atanan 'Ms. Tang Yu', dünyanın ilk yönetici pozisyonuna sahip robotu oldu.

İlk kez kadın bir robot CEO olarak işe başladı!

İlk kez kadın bir robot CEO olarak işe başladı! - Resim : 1

Tang Yu, AI destekli bir sanal insansı robot ve şirketin ana yan kuruluşu Fujian NetDragon Websoft'un CEO'su olarak atandı. CEO olarak Tang Yu, şirketin 'organizasyon ve verimlilik departmanının' ön saflarında yer alacak. Robot, popüler Çin oyun ve metaverse şirketindeki operasyonları denetlemekten sorumlu olacak.

Dr. Dejian, "Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanıyoruz ve Bayan Tang Yu'yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi dönüştürmek ve nihayetinde gelecekteki stratejik büyümemizi yönlendirmek için yapay zeka kullanımını gerçekten benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor" dedi. Tang Yu, süreç akışını düzene sokacak, iş görevlerinin kalitesini artıracak ve yürütme hızını kontrol edecek. Ayrıca, günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak hizmet edecek.

Ayrıca Tang Yu'nun yeteneklerin geliştirilmesinde kritik bir rol oynaması ve tüm çalışanlar için adil ve verimli bir iş yeri sağlaması bekleniyor.

'İleriye dönük olarak, yavaş yavaş meta veri tabanı tabanlı bir çalışma topluluğuna dönüşürken açık, etkileşimli ve son derece şeffaf bir yönetim modeli oluşturmak için Tang Yu'nun arkasındaki algoritmalarımızı genişletmeye devam edeceğiz,' ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.