Güncel

İnci Sözlük hacklendi

İnci Sözlük de hacklendi. Kısa süren saldırı, yetkililerin durmu farketmesiyle son buldu.


1315553548_inci-sozluk-hacklendi.jpg

İnternetin yaramaz çocuklarının toplandığı İnci Sözlük hakclandi. Sadece ziyaretçilerin gördüğü bir saldırıya maruz kalan sözlik sayfası, üyelerden habersiz gerçekleşti. Kısa sürede yetkililerin durumu farketmesiyle sorun çözüldü. Siteye giren ziyaretçiler, İnci Sözlük girdilerini okuyacaklarına ekranda köpek resimleri ve 'Bu köpekler sizden daha şereflidir' gibi bir mesaj gördüler.

Uzun süredir birçok TV programı, radyo programı, internet siteleri ve sosyal medyada kendini gösteren sözlük üyeleri küfürbaz olmalarıyla tanınıyorlar. Ağırlıklı olarak içerisinde İnci geçen cümleler veya isimler kullanarak rant elde etmeye çalışıyorlar. Yüzbinleri bulan İnci Sözlük üyeleri, Türkiye'de oluşturulan topluluklar bakımından iyi organize olmalarıyla tanınıyor.

Geride bıraktığımız Türkiye Genel Seçimleri'ne de Eskişehir'den bağımsız bir aday da çıkarttan İnci Sözlük'cüler, seçimlerden hüsranla ayrılmışlardı.

İnci Sözlük'e saldırı yapanların Akıncılar adlı milliyetçi ve muhafazakar hack takımının yaptığı sanılıyor ve halen bir açıklama gelmedi.

Önümüzdeki günlerde her iki grubun da ne tür bir çıkış yapacağı tamamıyla bir merak konusu edildiği bilgiler arasinda.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.