Güncel

İngiltere Başbakanı açıkladı: Mutasyonlu virüs daha ölümcül!

İngiltere Başbakanı tüm dünyayı endişeye sevk edecek bir açıklamada bulundu. Buna göre mutasyona uğramış olan virüs artık daha ölümcül!

İngiltere Başbakanı açıkladı: Mutasyonlu virüs daha ölümcül!

Koronavirüs fırtınasını 2021 yılında da sert esmeye devam ediyor. Salgın ortaya çıktığı günden bu yana en şiddetli dönemlerinden birini yaşarken, İngiltere'de ortaya çıkan mutasyon herkesi korkutmuştu. Kısa süre sonra peşi sıra ülkeler İngiltere'ye olan uçuşları durdurma kararı almış ve tedbirler arttırılmıştı. Mutasyona uğramış olan koronavirüs hakkında yapılan ilk çalışmalar da önemli verileri ortaya çıkarttı. Bilindiği üzere yapılan ilk araştırmaların ardından mutasyona uğramış koronavirüsün yüzde 70 oranında daha hızlı yayıldığı bildirildi.

İngiltere Başbakanı açıkladı: Mutasyonlu virüs daha ölümcül!

Her ne kadar daha hızlı yayıldığı ifade edilse de virüsün daha fazla ölümcül olduğu üzerine herhangi bir yorum yoktu. Hatta yeni virüsün daha az ölümcül olabileceğine dair yorumlar bile vardı ancak beklentiler yine boşa çıktı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, umutları kıran bir açıklama yaptı. Johnson, mutasyona uğramış olan virüsün yüzde 30 oranında daha ölümcül olabileceğini ifade etti.

Dünya bu açıklamayı konuşurken aşı tedariği konusunda da çeşitli sıkıntılar ortaya çıktı. Astra Zeneca sözünü verdiği tedariğin yüzde 60'lık bölümünün gecikeceğini açıklarken, Pfizer da bu anlamda bazı problemler yaşıyor. Tüm bu problemlerin sonrasında Macaristan ise Rusya'dan Sputnik V aşısını satın aldı ve bu aşıyı alan ilk Avrupa ülkesi oldu. Türkiye ise gelecek olan yeni CoronaVac aşısına yoğunlaşmış durumda.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
İkinci versiyon Kovid-19 daha ölümcülmus. İlk kez yakalanan buna da yakalanır zemin hazır nasıl olsa
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
İnsanları evlere hapsetmekle daha fazla kazanıyorlar. İnsanlar cep ve bilgisayar ile daha yoğun ilgileniyorlar virüs ten önce günde 1-2 saat internet e girilirdi şimdi ise 12 saat internette insanlar ve sürekli alış veriş te caddeler motosiklet dolu vızır vızır geziyorlar. Bu kurye motorsiklet lerin yerini drone kuryeler alabilir ilginç bir zamanlama, Kovid-19 sayesinde sokaktan geçimini sağlayan kalmadı gibi, düzenli maaşı ve virüsten etkilenmeyen iş kolları dışında kalanları virüs yok ederse
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Kovid-19 virüsü her nedense Türkiye dışındaki ülkelerde mutasyon a uğruyor. Acaba neden? Geçmişte Vita yağı desteği görmüştü Türkiye Amerika Birleşik Devletleri Marshall yardımı yapmıştı. Vita yağı bünyemizde değişiklikler yaptığı için virüs ülkemizde mustasyon a uğramıyor. Vita yağı kullanmayan ülkelerde mustasyon oluyor.
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
İngilizler mutasyon a mı uğradı ne?
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
İnsanlar virüse yakalanınca hastalanıyor... inşallah virüs de hastalanır!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.