Güncel

İngiltere iftiranın dozunu kaçırdı!

İngiltere, Huawei'yi Çin hükümetiyle gizli bir anlaşma yapmakla suçluyor.

İngiltere iftiranın dozunu kaçırdı!

Birleşik Krallık hükümetinin yayınladığı resmi bir raporda. Huawei'nin ülkedeki varlığını kınayarak, Çin komünist partisiyle gizli bir anlaşma yaptığını gösteren kanıtları olduğunu açıkladı.

İngiltere iftiranın dozunu kaçırdı!

İngiltere'nin yayınladığı rapor karşısında, Huawei'den cevap gecikmeden geldi. Raporun güvenilirlikten uzak olduğunu ve gerçeklerden çok iftiraların yer aldığını söyleyen bir yanıt verdi. BBC'nin bir sözcüsü, ''İnsanlar bu suçlamaları gördüğün de  son 20 yılda Huawei'nin ülkeye kattıklarını hatırlayacak'' dedi.

Birleşik Krallık hükümetinin alt meclisi de, Huawei'nin Çin hükümeti tarafından finanse edildiğini, bu sayede şirketin ürünlerini çok ucuz fiyatlara satmaya olanak sağladıklarını söyledi. Komite, raporda "Aksine açıklamalarına rağmen Huawei'nin Çin devleti ve Çin Komünist Partisi ile güçlü bir şekilde bağlantılı olduğu açık" sonucuna vardı.

Şu anda, Birleşik Krallık şirketlerinin Huawei ile 5G teknolojilerinin ticaretini yapmaları yasaklandı. 2027 yılına kadar, Huawei'nin kurulu olan baz istasyonlarını kaldırması istenilen bir bildiri yayınlandı. Birleşik Krallık alt meclisi, bildiride geçen  tarihi 2025'e çekmeye çalıştığında, BT ve Vodafone temsilcileri bu tür hareketlerin sinyal kesintilerine neden olabileceğini söyledi.

Bazı milletvekilleri, Birleşik Krallık'ta Huawei'yi engellemenin ekonominin diğer sektörlerine kötü yönde yansımaları olabileceği konusunda uyardı. Bu nedenle rapor, başka telekom ekipmanı tedarikçileri olmasını sağlamak için müttefiklerle daha fazla çalışma yapılmasını tavsiye ediyor.

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Huvayi, Teknoloji Oku'nun aylık neskafe giderinin sponsoru:)
Cevapla
Cumali
Ooo çin komünist partisi propaganda trollü, alırım bi dal :D tşk yoldaş faruk
Cevapla
Pelin
Bu viruslu yarasa yiyiciler de her seye iftira diyor, bunlara sorsan uygur turkleri cok mutlu, katliam da iftira.
Cevapla
Triglav
İftira diye Çinliler değil bu sitenin editörleri diyor, lütfen bir daha okuyunuz
Memo
Haber yazarının hesabına çin hükümetinden maaşı yatmış anlaşılan. Diğerler yazarlara daha çok yatırıyorlar ama
Cevapla
Çingçong yani Byebye
Bu site dünyanın kanser hücresi çinlilere satılmış anlaşılan, habire çin fanboyu haberler, onurlu ve tarafsız durun biraz! veya durmayın, bu son girişimdi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.