Güncel

İnsan yüzünün anne karnında inanılmaz oluşumu!

Çok net bir şekilde kaydedilerek grafiklerle insan yüzünün anne karnında oluşumu gösterildi.


Anne karnındaki bir bebeğin yüzünün nasıl oluştuğunu hiç merak ettiniz mi? BBC televizyonunun yaptığı bir belgesel çalışması ile ilk kez çok net bir şekilde kaydedilerek grafiklerle insan yüzünün anne karnında oluşumu gösterildi.

"Inside Human Body" (İnsan bedeninin İçinde) adlı belgeselde bir bebeğin yüzünün annesinin karnındaki oluşumu grafikler yardımıyla ayrıntılı bir şekilde gösterildi. Belgesel görüntülerinde, annenin hamileliğinin üçüncü ayından itibaren bebeğin ağız, burun gibi organlarında gerçekleşen değişimle adeta bir yap boz gibi birbirilerinin içine geçişini gösteriyor.

1341652850_humanbabyface.jpg

Allah'ın mucizesinin görüntülü kaydedildiği bu belgeselin yapımcısı BBC televizyonundan Michael Mosley yaptıkları çalışmayla ilgili verdiği bilgilerde şunları söyledi: "Yap bozun temel üç bölümü üst dudağın ortasında birleşiyor. Bu da o bölgede bir oyuk oluşturuyor."

Videoda ki görüntüde dudağın üst kısmında birleşen doku tabakaları kişinin genetik özelliklerine göre kısa, uzun ya da derin şekiller oluşturuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.