Güncel

İnsanlık için sıradaki büyük adım ne olacak?

Bilgisayarlar eskidi, sırada ne var?

İnsanlık için sıradaki büyük adım ne olacak?

21.yy'ın en büyük icadlarından biri hiç şüphe yok ki bilgisayarlar oldu. Teknolojinin gelişmesi genel anlamda sadece 50 yıl içerisinde gerçekleşti. Matbaaların bulunuşu da insanlık için büyük adımlardan biri olmuştu. Teknolojiyle birlikte insanlığın gidişatı tam anlamıyla değişti. Mobil cihazların ardından hızla gelişen Smart TV'ler de teknoloji meraklılarının karşı koyamadığı teknolojiler arasında.

Şimdilerde teknolojinin varlığında dünyaya çocukları gördükçe insanlarda şöyle bir soru işareti oluşuyor: Sıradaki ne olacak?

New York'ta Xerox isimli firmadan bazı yöneticiler konu üzerindeki fikirlerini sizlerle paylaşacağız. Xerox isimli firmanın bu konuda bazı çalışmaları var ve oldukça etkileyici olduğunu söylememizde fayda var.

1354722808_045xerox.jpg

Tabi ki yeni teknolojinin bilgisayarlardan ya da mobil cihazlardan bağımsız olmasına imkan yok. Bahsedilen cihaz telefon ya da tabletlerden kontrol edilebiliyor, verileri yönetiyor. Hangi veriler? dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle bahsedilen teknoloji tıp alanında bir gelişme olacak. Tabi ki insan sağlığının her şeyden önce gelmesi 'sıradaki büyük şey' olmasındaki ihtimali güçlendiriyor.

Yorumlar
Misafir
Robotlar olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.