Güncel

Instagram fenomeni parti verdi! 3 kişi öldü, 7 kişi yoğun bakımda!

Rus Instagram fenomeni Yekaterina Didenko’nun, 29. yaşını kutladığı doğum günü partisinde havuza atılan kuru buz sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.

Instagram fenomeni parti verdi! 3 kişi öldü, 7 kişi yoğun bakımda!

Rusya’da Instagram influencer’ı olarak bilinen Yekaterine Didenko, 29. Yaşını kutlamak üzere kapalı bir havuz salonunda büyük bir parti düzenledi. Parti sırasında saunadan çıkan bazı misafirler sıcaklıktan şikayet edince, konukların serinlemesi için havuza 25 kg kuru buz döküldü.

Bu durumdan habersiz olan bazı misafirler de saunadan sonra havuza girince olanlar oldu. Instagram’da 1.5 milyondan fazla takipçisi bulunan Rus fenomenin doğum günü partisi bir anda kabusa döndü.

Instagram fenomeni parti verdi! 3 kişi öldü, 7 kişi yoğun bakımda!

Havuza dökülen 25kg’lık kuru buz sonrası 3 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi ise yoğun bakıma alındı. Hayatını kaybedenlerden birisi ise ünlü Instagram fenomeninin eşi, 32 yaşındaki Ekaterina Didenko. Moscow Times’ın haberine göre ise kuru buzlar görsel bir sis efekti oluşturmak için de konulmuş olabilir. Zira kuru buz suya atıldığında havadaki karbondioksit yavaş yavaş artar ve sanki bir sis oluşmuşçasına görsel bir efekt sağlanır.

Kuru Buz Nedir?

Kuru buz, donmuş karbondioksit olarak tanımlanmaktadır. Bu buzu havuza attığınız zaman kısa süre içerisinde buharlaşır ve hal böyle olunca kapalı havuz salonları gibi yerlerde ölümlere yol açabilir. Kuru buz, fotoğrafçılar ve görsel efekt sanatçıları tarafından sis efekti oluşturabilmek için yaygın olarak kullanılır. Ancak demin de ifade ettiğimiz gibi uygun güvenlik önlemleri olmadan işlem yapılırsa karbondioksit zehirlenmesine yol açabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.