Güncel

Instagram İngilizce oldu! Nasıl düzeltilir?

iPhone kullanıcıları oldukça ilginç bir sorun ile karşı karşıya! Gelen son güncelleme ile beraber Instagram İngilizce'ye döndü. Peki bu sorundan nasıl kurtulabilirsiniz? İşte cevabı!


Instagram'a gelen güncellemeden sonra Instagram uygulaması İngilizce'ye döndü.

Bu sorun karşısında çılgına dönen Türk kullanıcıları, sorunun çözülmesi adına Instagram'ı mesaj yağmuruna tuttu. Instagram uygulamasi son güncelleme ile beraber uygulamada bulunan bazı hataları ortadan kaldırmayı amaçlıyordu ancak beklenildiği gibi olmadı.

Instagram İngilizce oldu! Nasıl düzeltilir?

Bu sürümü yükleyenler veya telefonlarını bu sürüme yükseltenlerin Instagram hesapları İngilizce diline döndü oldu. Henüz güncellemeyi yapmayan kullanıcıların korkmasına gerek yok çünkü bu sorunu nasıl çözeceğinizi sizlere buradan aktaracağız.

Instagram İngilizce oldu ise büyük ihtimalle sizde yeni güncellemeyi yüklediniz. Peki bu sorundan nasıl kurtulacaksınız? Eğer ''ayarlar'' kısmından ''dil'' seçeneklerine girer ve ''Türkçe'' seçeneğini işaretlerseniz diliniz yine ''İngilizce'' olacaktır. O yüzden boşuna uğraşmayın. 

Kesin çözüm; dil ayarlarına girdikten sonra en altta bulunan Türkçe'yi seçmek. Bunu yaparsanız dil sorunu ortadan kalkacaktır. Neden böyle bir hatanın oluştuğuna dair henüz Instagram resmi bir açıklama yapmış değil ancak gelecek bir güncelleme ile bu sorun ileride ortadan kaldırılacaktır diye düşünüyoruz.

 

Yorumlar
Erhan
Neden böyle bir sorun olduğunu ben kendime ait fikrimce size söyleyeyim. Arkadaşlar, biliyorsunuz ki; video kanalları olsun, forum vb sayfalar olsun, tıklandıkça veya izlendikçe para kazanıyorlar. Sadece reklam bazlı düşünmeyin, sayfasında hiç reklam vermediği halde para kazanan yayıncılar mevcut. Şimdi instagram adına düşünürsek, sadece Türkiye için bile 37 milyon aktif kullanıcı sayısı varsa ve bu sayının sadece 20 milyonu bu sorunu düzeltmek için instagramın ''Help Center'' yardım sayfalarında gezindiğini düşünürsek ki bu milyonların tıklanma oranı kat ve kat fazla olacaktır. Normalde hiç ziyaret edilmeyen sayfa bir anda 100 milyonun üzerinde tıklanma oranına sahip oldu. Bu tıklanma oranından instagramın cebine giren parayı siz hesap edin. Bu sadece bu örnek içindi, daha fazlası var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.