Güncel

Instagram Reels için yeni özelliğini sessiz sedasız sundu!

Instagram Reels için yeni özelliğini sessiz sedasız duyurdu. Yeni özellik ile insanlar artık kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapabilecek. İşte detaylar.

Instagram Reels için yeni özelliğini sessiz sedasız sundu!

Instagram, Reels aracılığıyla bağış toplama seçeneğini kullanıma sunuyor. 30'dan fazla ülkedeki kullanıcılar artık insanların 1,5 milyondan fazla sivil toplum kuruluşuna bağış yapmaları için bir bağlantı ekleyebilir. Bağış toplama aracı, son birkaç yıldır Hikayelerde ve canlı yayınlarda mevcuttu.

Instagram Reels için yeni özelliğini sessiz sedasız sundu!

instagram reels özellik sundu

Bu özellik, Meta'nın Dünya Günü çabalarının bir parçası olarak duyuruldu. Meta, 4 milyondan fazla insanın, iklim değişikliğine karşı mücadele eden çevre koruma ve kar amacı gütmeyen kuruluşları desteklemek için Instagram ve Facebook aracılığıyla 150 milyon doların üzerinde bağışta bulunduğunu bildirdi. En popüler çevresel nedenler, Okyanus Temizliği, Dünya Yaban Hayatı Fonu ve Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı olarak öne çıkıyor.

Geçen yıl Instagram'da yapılan bağışların çoğu 20 doların altındaydı. Meta, hayırsever bağış kampanyaları için ödeme işlem ücretlerini güncelliyor. Kullanıcıların bağışladığı her kuruş kar amacı gütmeyen kuruluşlara gidiyor.

Meta, İklim Bilimi Merkezine daha fazla özellik eklediğini duyurdu. İnsanların iklim değişikliğiyle mücadele etmek için günlük yaşamlarında yapabilecekleri eylemleri vurgulayacaklar.

Instagram, Facebook ve Messenger genelinde Meta, insanların çevresel faktörlere desteklerini göstermelerine yardımcı olmak için çıkartmalar ve profil çerçeveleri yayınladı. Buna ek olarak şirket, iklimle ilgili yanlış bilgilerle mücadele etmelerine yardımcı olmak için 1 milyon dolarlık bir hibe programından fon alacak dokuz kuruluşu açıkladı. Meta ayrıca, Sürdürülebilirlik Medya Akademisi'ni de duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.