Güncel

Netflix'den daha ucuz "reklamlı" abonelik paketi!

Türkiye'nin en popüler yayın akışı platformu Netflix, diğer paketlerine kıyasla daha ucuz ancak reklamlı bir paket sunabilir. İşte tüm detaylar.

Netflix'den daha ucuz "reklamlı" abonelik paketi!

Netflix CEO'su Reed Hastings Netflix abonelerini ilgilendiren yeni bir paketin müjdesini verdi. Bu paket diğerlerine kıyasla daha ucuz olacak ancak reklamlar sunacak.

Yayın akışı devi Netflix'i özel yapan konulardan biri reklamsız izleme deneyimi sunmasıydı. Bilindiği kadarıyla şirketin CEO'su da reklamlara karşıydı. Ancak artan maliyetler ve ekonomik problemler şirketi bunu yapmaya mecbur bırakmış olabilir.

Netflix'den daha ucuz "reklamlı" abonelik paketi!

netflix

Netflix CEO'su, reklamlara karşı olduğu kadar tüketicinin de yanında olduğunu ve reklamsız seçeneğin çoğu kişinin işine yarayacağını düşündüğünü belirtti. Hastings, reklamlı abonelik paketinin gelecek 2 yıl içerisinde kullanıma sunulmayacağına işaret etti.

Hastings, "İşe yaradığına dair çok fazla şüphemiz olduğunu sanmıyorum" ifadelerini kullandı.  Bir diğer yayın platformu Hulu, reklamlı abonelik paketini 6,99 dolardan kullanıma sunuyor. Güncel olarak Türkiye'deki Netflix kullanıcılarının ise platformu kullanmak için minimum 57,99 liralık bir ödeme yapması gerekiyor. Bu nedenle reklamlı abonelik paketinin, 30 lira bandında bir fiyat etiketine sahip olması söz konusu olabilir. Netflix ilk kez abone kayıpları yaşıyor. Artan paket fiyatları ve ekonomik sıkıntılar tüketicileri yayın akışı devinin aboneliğinden çıkmaya zorluyor. Zamlar yüzünden ABD ve Kanada'da abone kaybeden platform yeni hamlesiyle daha fazla aboneyi platformuna çekmeyi hedefliyor. Ülkemizde de artan paket fiyatları insanları daha ucuz bir pakete yönlendirebilir.

Yorumlar
Byxd
Baktim amac musteri memnuniyeti degil keselerini doldurmak bi senede 3 defa yakin zam geldi yeni icerik cok yok hale keseyi doldurayim dersen patlar boyle
Cevapla
sefser
icerik desen hep ayni orginal diziler de amazon kalitesine indi . reklam vermeye baslarsa olur sonunda uutube ozaman ne gerek netflix.
Cevapla
Atlanta wilsher
I'm english and have netflix account, my price has jumped from 13.50 to 15.90£ its alot, and the films never change and not many updates on new stuff. It said I quote " your subscription will increase due to extra film uploads "? I agreed as I do streem netflix alot! We will see if anything dose upload and new film come otherwise ive watched almost everything and will unsubscribe
Cevapla
Ali Kemal
77.90 ne 57 si
Cevapla
Ali Kemal
Bende çıktım ki bir çok kişi abonelikten çıkacak zaten. Dikte ediyorlar resmen
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.