Instagram şifresi 5 adımda nasıl değiştirilir?

Instagram hesabınızın şifresini sadece 5 adımda nasıl değiştirebileceğinizi adım adım sıraladık.

Instagram şifresi 5 adımda nasıl değiştirilir?

Sosyal medya platformları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bunlardan biri de Instagram. Sosyal medya platformlarının şüphesiz en güçlülerinden olan Instagram'da şifre yenileme işlemi 5 adımda nasıl yapılır? Cevabı yazımızın devamında.

Instagram şifresi 5 adımda nasıl değiştirilir?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, özelimize ait birçok bilgiyi bünyesinde barındırıyor. Zira bu bilgileri fotoğraflar ya da kısa videolar şeklinde, bazen bilerek, bazen ise farkında olmadan bizler yayınlıyoruz. Dolayısı ile şifrelerimizin güvenliği bizler için oldukça önemli.

We Are Social ve Hootsuite’in birlikte yayımladığı 2021 raporuna göre Instagram reklam kitlesi verileri dikkate alındığında, toplam kullanıcı sayısının 1,5 milyara ulaşmak üzere olduğu belirtilmişti. Aslında burada vurgulamak istediğim şey kullanıcı sayısı. Instagram'ın aktif kullanıcı sayısı ise 1 milyarın üzerinde olarak ifade ediliyor.

Yani milyarlarca insanın özeline ait bilgilerin yer aldığı bir platformdan bahsediyoruz. Gizliliğin ve şifre güvenliğinin önemini anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.

Instagram şifresi 5 adımda nasıl değiştirilir? - Resim : 1

Bunun bilincinde olan kullanıcılar zaman zaman bu sebeple, bazen ise farklı sebeplerle şifre değişikliğine gitmek istiyorlar. Ancak tüm Instagram kullanıcıları şifrelerini nasıl değiştirecek olduklarını bilmeyebiliyor. Eğer siz de bu anlamda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, meraklanmayın. Instagram şifrenizi sadece 5 adımda nasıl değiştirebilecek olduğunuzu sizler için sıraladık.

Instagram'da şifremi nasıl değiştiririm?

  • Profilinize gitmek için instagram-user-profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
  • Sağ üstteki three lines stacked on top of each other simgesine ve ardından a symbol circle gearAyarlar'a dokunun.
  • Güvenlik'e ve ardından Şifre'ye dokunun.
  • Önce mevcut şifrenizi, ardından yeni şifrenizi girin.
  • Sağ üstteki Kaydet'e veya Instagram şifresi 5 adımda nasıl değiştirilir? - Resim : 5 simgesine dokunun.