Güncel

Instagram videolarının istatistikleri nasıl görülür?

Bu içeriğimizde, Instagram videolarının istatistiklerinin nasıl görüleceğini basit adımlarla anlatıyor olacağız. İşte izlemeniz gereken o adımlar.

Instagram videolarının istatistikleri nasıl görülür?

Instagram, 2021 yılının ilk çeyreğinde Reels ve canlı yayın istatistiklerini detaylı bir şekilde göstermeye başlamıştı. Daha öncesinde ise Reels videolarının istatistikleri mevcut değildi. Bu özellikler günümüzde aktif olarak kullanılıyor, özellikle de video paylaşımı birçok kullanıcının olmazsa olmazı. Peki Instagram videolarının istatistikleri nasıl görülür? Gelin bu sorunun yanıtını yazımızın devamından basit adımlarla inceleyelim.

Instagram videolarının istatistikleri nasıl görülür?

Bilindiği üzere popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, kullanıma sunulduğu günden bu yana birçok yeni özelliğe kavuştu. Instagram'ın bünyesine dahil ettiği özelliklerin bazıları ise, kendine rakip gördüğü bazı sosyal medya platformlarından kopyaladığı bir sır değil. Instagram bu sayede aktif kullanıcı sayısını bir yandan korurken, diğer yandan ise artırmayı hedefliyor.

Instagram'ı bir çoğumuz fotoğraf paylaşım platformu olarak biliyor olsak da, instagram üzerinden canlı yayın yapmak, kısa videolar paylaşmak da mümkün ve bu özellikler Instagram'ın en çok kullanılan özellikleri arasında yer alıyor. Bu özellikler genel olarak kullanıcılar tarafından eğlence ya da anı biriktirme amaçlı kullanılıyor olsa da, bazı kullanıcılar bu özellikleri reklam amaçlı kullanarak fırsata çeviriyor. Hal böyle olunca ise, Instagram videolarının istatistikleri hesap sahipleri tarafından oldukça merak ediliyor.

Bir video paylaştığınızda beğenmeler, yorumlar, görüntülenme sayısı, videonun ortalama izlenme yüzdesi ve hedef kitleyi elde tutma grafiği gibi istatistikleri görebilirsiniz. Biz de Teknolojioku olarak bu anlamda Instagram videolarının istatistiklerinin nasıl görüleceğini adım adım anlatıyor olacağız.

Paylaştığınız bir videonun istatistiklerini görmek için izlemeniz gereken adımlar

  • Profilinize gitmek için profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
  • Biyografinizin altındaki videos simgesine ve sonra istatistiklerini görmek istediğiniz videoya dokunun.
  • Videonun üstündeki more options (iPhone) veya more options (Android) simgesine dokunun.
  • İstatistikleri Gör'e dokunun.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.