Güncel

Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım?

Bu içeriğimizde, yeni başlayanlar için Instagram üzerinden nasıl video paylaşacağınızı adım adım anlatıyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit!

Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım?

6 Ekim 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından hayata geçirilen, popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıma sunulduğu günden bu yana sayısız özellik kazandı ve bünyesine yeni özellikler dahil etmeye de devam ediyor. Bunlardan biri ve en çok kullanılanı da video paylaşım özelliği. Peki bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırsınız? İşte bu sorunun yanıtını yazımızın devamında basit adımlarla anlatıyoruz.

Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım?

Günümüzün oldukça sevilen sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, her geçen gün bünyesine dahil ettiği yeni özellikleri ve uygulama içi çeşitlilikleri ile popüler olarak kullanılmaya devam ediyor. Instagram'ın video paylaşım özelliği de oldukça sık kullanılan özelliklerinden biri, ancak bu özellik bazı kullanıcılar tarafından bilinmiyor ve bilinmediği için de kullanılmıyor.

Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım? - Resim : 1

Özellikle de Instagram kullanmaya yeni başlayan kişiler fotoğraf ve video paylaşma konusunda daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için internet üzerinden merak ettiği soruların yanıtlarını arıyor. Biz de Teknolojioku olarak bu anlamda Instagram üzerinden nasıl video paylaşacağınızı adım adım anlatıyoruz. Dilerseniz sözü hiç uzatmadan bu adımların neler olduklarına gelin hep birlikte göz atalım.

 • Üstteki Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım? - Resim : 2 simgesine dokunun.
 • Telefonunuzun kütüphanesinden bir video yüklemek için paylaşmak istediğiniz videoyu seçin.
 • Bir video çekmek için, telefonunuzun kütüphanesinin üst kısmındaki record simgesine dokunun. Kaydetmeye başlamak için Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım? - Resim : 4 simgesini basılı tutun, durdurmak için ise parmağınızı kaldırın. Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım? - Resim : 5 simgesine dokunarak ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilirsiniz.
 • Sağ üstteki İleri'ye dokunun.
 • Videonuzu düzenlemek için:
  • Alttan bir filtre seçin. Daha fazlasını görmek için filtreleri sola kaydırın.
  • Altta Kes'e dokunun ve videonuzun başlangıç ve bitiş noktalarını değiştirmek için kaydırma çubuklarını kullanın.
 • Sağ üstteki İleri'ye dokunun. Buradan şunları yapabilirsiniz:
 • Üstte Kapak'a dokunarak bir kapak görseli ekleyin. Bir kapak görseli seçmek için alt kısımdaki görsele dokunun veya cihazınızın kütüphanesinden bir fotoğraf seçmek için Bir videoyu instagram'da nasıl paylaşırım? - Resim : 6Film rulosundan ekle'ye (iPhone) ya da Galeriden ekle'ye (Android) dokunun. Bitti'ye dokunun.
Yorumlar
ali
not 8 pro alirmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.