Güncel

Instagram'da en çok vakit geçiren ülkeler! Türkiye kaçıncı sırada?

Instagram'da en çok vakit geçiren ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?

Instagram'da en çok vakit geçiren ülkeler! Türkiye kaçıncı sırada?

Türkiye'de sosyal medya kullanımı 7 milyon kişi azaldı. Peki Instagram'da durumlar nasıl? Türkiye ile diğer ülkeler arasındaki büyük fark şaşırttı!

Instagram'da en çok vakit geçiren ülkeler! Türkiye kaçıncı sırada?

Türkiye'nin sosyal medya karnesi ortaya çıktı: Milyonlarca kişi sanal alemden uzaklaştı. Son bir yıl içinde sosyal medya kullanan kişi sayısında önemli bir düşüş yaşandığı ortaya çıktı. Bunun sebebinin ise pandemi olduğu tahmin ediliyor. Ancak Instagram verileri bunun aksini söyler nitelikte.

Zira Data.ai tarafından açıklanan veriler, Türkiye'nin Instagram'da en çok vakit geçiren ülke olduğunu ortaya koydu. Dünya ortalamasına baktığımızda, genel kullanımın 12 saat olduğunu görüyoruz. Ancak bu süre Türkiye'de 21.4 saat olarak karşımıza çıkıyor.

Ay başına kullanım olarak derlenen verilere bakıldığında, Instagram’da en çok zaman harcayan ülkeler sırası ile aşağıdaki gibi;

Instagram'da en çok vakit geçiren ülkeler! Türkiye kaçıncı sırada? - Resim : 1

1 -Türkiye – 21.4 saat
2- Arjantin – 17.6 saat
3- Brezilya – 15.4 saat
4- Hindistan – 14.9 saat
Dünya ortalaması – 12 saat
5- Rusya – 9.6 saat
6- Kanada – 9.5 saat
7- Singapur – 9.5 saat
8- Avusturya – 8.6 saat
9- Fransa – 8.6 saat
10- Almanya – 8.5 saat
11- Birleşik Krallık – 7.7 saat
12- Amerika Birleşik Devletleri – 7.7 saat
13- Meksika – 6.9 saat
14- Güney Kore – 6.1 saat

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Data.ai tarafından elde edilen veriler ne kadar güvenilir? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Mustafa Yavuz
Yani türk insanı boş boş oturmayı seviyor . sözde gecinemiyorum diyen insanlar sosyal medyada olmak için son model telefon alıyor. Laf cambazlığı yapıyoruz
Cevapla
Diatrex
Bence gayet doğru, mallasmanin nedeni belli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.