Güncel

INTEL: "Bu Windows 8 İş Yapmaz"

Bu açıklama ortalığı birbirine karıştıracağa benziyor!

INTEL: "Bu Windows 8 İş Yapmaz"

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden Intel son dönemlerde kullandığı teknoloji ve donanımlarla gündemde kalmayı başaran büyük firmalar arasındadır. Donanım devi firma Windows 8 hakkında öle sözler sölediki ortalık birbirine girecek gibi duruyor.

Microsoft Windows'un yeni işletim sistemi eleştiriler toplamaya devam ediyor. Son eleştiri topu ise Intel'den geldi. Donanımın öncüsü firma Windows 8'in sadece ARM tabanlı cihazlarda çalışacak olan Windows 8 RT adlı sürümü için ağır eleştirilerde bulundu.

1336917866_windows-8-ultrabook.jpg

Yeni gelecek olan Windows 8 RT hakkında konuşan Intel CEO'su Paul Otellini, bu cihazların özellikle de iş kullanıcıları arasında pazar payı elde etmek anlamında "büyük, zahmetli bir kavga" dile getirirken  kendisine göre sorun oluşturan parça Windows 8 "x86 eski yazılım uygulamalarının" RT sürümünde çalışmaması.  Konuşmasının devamında şunları dile getiren Otellini: "Bir düğmeyle eski moda geçebilirsiniz... Bu özellikle yazılımlarına yaptığı yatırımları korumak isteyen CIO'lar için çok önemli. Bizim eski uygulamaları desteklemek konusunda avantajımız var. Sadece uygulamalar anlamında değil, aynı zamanda cihazlarda da" dedi.

1336917898_images.jpg

*Windows 8'li bir bilgisayarı kullanarak bir tuşa basarak Metro arayüzden çıkıp klasik arayüze geçilmesini uygun görerek nasıl geçildiğini göstermiş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.