Güncel

Intel, Çözüm Kumbarası'nı hayata geçiriyor!

Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı girişimcilik ve sosyal inovasyon destek projesi!

Intel, Çözüm Kumbarası'nı hayata geçiriyor!

Intel, yeni sosyal inovasyon projesi olan “Çözüm Kumbarası”nı bugün yaptığı lansman ile duyurdu. Türkiye’de gerçekleştirdiği farklı projelerle yıllardır gençlerin eğitimine ve gelişimine katkıda bulunan Intel, sosyal inovasyonu da dahil ederek bu alandaki çalışmalarına yeni bir boyut getiriyor. Intel; Ashoka, Endeavor ve Galata İş Melekleri (GBA) işbirliği ile genç fikirleri desteklemeye yönelik yeni sosyal inovasyon projesi “Çözüm Kumbarası”nı hayata geçiriyor. 

Çözüm kumbarasının hayata geçmesi ile gençlerin fikirlerini sunabileceği, bu fikirler ile birlikte geliştirilecek projelerin hayata geçmesi ile birlikte birçok alanda istihdam yaratılması bekleniyor. İstihdam yaratma çerçevesinde başta eğitim ve teknoloji olmak üzere güncel olarak sağlık, sanat, insan hakları ve bilinç üzerine farkındalık oluşturacağı tahmin ediliyor. 

1388147579_bczb12ciaaekv5q.jpg

Yaklaşık 250.000 kişinin projeye destek vermesi beklenirken, “sosyal inovasyon” dalında Türkiye genelinde en kapsamlı proje olarak dikkatleri çekiyor. Ayrıca, Çözüm Kumbarası sayesinde birçok genç girişimci olma şansını yakalamasının yanında, Intel gibi dev kurumları da arkasına alacak.  

Projenin işleyişine bakacak olursak, önceliği üniversite öğrencilerine vermeyi amaçlayan kurum için, üniversitelerde yaklaşık 3 ay boyunca tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları yapacak. Bu bilgilendirmeler paralelinde girilen projeler Haziran ayında yapılacak değerlendirme sonrası ilk 40 belirlenecek. İlk 40’a giren projelere mentorluk desteği verilecek, bu destek ile birlikte proje sahipleri girişimciler ve yatırımcılar ile bir ağ kurma şansı yakalayabilecek.

Ekim ayında yapılacak eleminasyon sistemi ile birlikte 10 proje dereceye girmek için yarışacak. Eğitimler ve projeler geliştikten sonra da ilk 3’e giren projelere para ödülleri ve yurt dışında eğitimler verilecek. Toplamda 100bin liraya kadar destek sağlanacak. Bu projenin katkıları ile birlikte geleceğe yön vermeyi planlayan kurumlar, ülkemizin de ileriye gitmesini sağlayacağa benziyor.

 Siteye üye olup, girilen projeleri görebilir, destekleyebilir ve ya projeye yatırımcı olabilirsiniz. Siteye üye olmak için: Çözüm Kumbarasın Üye Ol

 

 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.