Güncel

Intel'in "Fantastik Değişim"ine 7 Kristal Elma Ödülü

Intel, aldığı ulusal ve uluslararası ödüllere bir yenisini daha ekledi

Intel'in "Fantastik Değişim"ine 7 Kristal Elma Ödülü

Intel’in büyük ses getiren, “Eski bilgisayarın seni değiştirmeden, sen bilgisayarını değiştir” sloganıyla kullanıcıları bilgisayarlarını değiştirmeye davet ettiği “Fantastik Değişim” adlı pazarlama iletişimi kampanyası 7 Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Dünyada da büyük dikkat çeken kampanya böylece yurtdışındakiler de dahil olmak üzere ödül sayısını 8’e çıkarmış oldu.

1411653400_kristalelmaintelekibi.jpg

Bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilen "Kristal Elma Yaratıcılık Ödülleri", Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde düzenlenen organizasyonla sahiplerini buldu. Türkiye'de faaliyet gösteren firmaların ve reklam ajanslarının ortaya koydukları çalışmaların ödüllendirildiği yarışmada, firmalar 11 kategoride 2 bin 715 başvuru ile yarıştı. İlgili kategorilerde jüriden en iyi puanı alan firmalara Kristal Elma ödülü, ikinci ve üçüncülere ise Gümüş ve Bronz Elma ödülleri verildi.

Intel Türkiye tarafından eski bilgisayarların son teknoloji ürünlerle yenilenmesi bilincini oluşturmak amacıyla hazırlanan ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji perakendecilerinin ve üreticilerin destek verdiği “Fantastik Değişim” kampanyası, Türkiye reklam ve pazarlama iletişimi dünyasının en prestijli ödüllerinden Kristal Elma’ya layık görüldü.

1411653412_kristalelmaodultoreni.jpg

Yarışmada bu yıl Intel, yapılan ödül törenleri sonunda 7 ödüle hak kazandı. Intel Türkiye’nin pazarlama iletişimi kampanyası “Fantastik Değişim”, Online Video, Film ve En İyi Ses Tasarımı’nda Kristal Elma alırken, Viral Proje’de gümüş, En İyi Sinema Uygulaması, Ürün İletişimi ve Dijital Kampanya’da bronz ödüle layık görüldü. Blab tarafından hazırlanan reklam filmlerinin çekimleri 3 ayda tamamlandı. Eski bilgisayarları yüzünden istenmeyen yeteneklere sahip olan 4 karakterin fantastik hikayelerinin farklı bir bakış açısı ve esprili bir dille anlatıldığı reklam filmlerinin yönetmenliğini, dünyanın en iyi reklam yönetmenleri arasında gösterilen, ödüllü yönetmen Sebastien Grousset yaptı.

Kampanyada yer alan filmlere www.fantastikdegisim.com adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.