Güncel

Internet Explorer 9 üzüyor!

IE payını kaptırmaya devam ediyor! MS'i üzen gerçek: Internet Explorer 9, yaşlı tarayıcıları bile henüz geçebilmiş değil!


Web araştırma firması Net Applications'ın verilerine göre Microsoft'un yeni tarayıcısı Internet Explorer 9'un pazar payı artsa da IE'nin toplam pazar payı, Temmuz ayında yüzde 0.87 geriledi.

Tüm Internet Explorer sürümleri ise tarayıcı pazarının yüzde 52.81'ini elinde bulunduruyor. IE9, şu an web tarayıcısı piyasasının yüzde 6.8'ine sahip (yüzde 1.1 artış ile), ancak yüzde 9.2 paya sahip olan IE6 ve yüzde 29.3 paya sahip olan IE7'nin hala gerisinde. İkinci sırada ise yüzde 11.16 ile Google Chrome yer alıyor, onu yüzde 10.4 ile Mozilla Firefox 5.0 takip ediyor. Safari'nin kullanım payı yüzde 5.2 iken Opera ise 100 kullanıcının sadece 1.3'ü tarafından tercih ediliyor.

Microsoft ise yeni bir resmi blog yayınında IE9'un Windows 7 yüklü bilgisayarlarda ABD'da yüzde 25, tüm dünyada ise yüzde 18 oranında kullanıldığını söylüyor. Bunun yanında şirket, büyük şirketlerin IE9'u sistemlerine yükselen bir oranda yüklediğini de paylaşıyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.