Güncel

İnternet korsanına ağır darbe!

The Pirate Bay'e darbe İngiltere'den geldi ve sunucuları kapatıldı.

İnternet korsanına ağır darbe!

Pirate Bay isimli korsan içerikli siteye dolaylı olarak erişim olanağı veren proxy sunucularının kapatılması için Warner Music Group, Sony Music Entertainment ve Universal Music Group gibi dünyanın önde gelen şirketlerini temsil eden British Phonograpgic Industry (BPI) yasaklı olan Korsan Parti'ye baskı yapmaya başladı.

En son partinin önemli isimlerine gönderilen uyarılarda adım atılmadığı taktirde olayın mahkemeye taşınacağı söylendi.

1356071453_thepiratebaylogo.jpg

Korsan Parti, korsanların haklarını korumaya çalışıyor ve İsveç'ten sonra İngiltere'de de 3 yıl önce faaliyetlerine başlamıştı. Bu uyarılar üzerine korsan parti, korsan sitenin sunucularını tamamen kapattı. Durum böyle olunca korsan içerikleri barındıran portal, Britanya'da ağır bir darbe aldı.

The Pirate Bay korsan Koyu anlamına geliyor ve dünyanın en büyük korsan platformu. Bu platform 2003 yılında ortaya çıktı ve korsan içerik arayan milyonlarca kullanıcının ilgi odağı oldu. 35 farklı dilde hizmet veren site, son yıllarda özellikle film ve müzik endüstrisine verdiği zararlar nedeniyle zor günler geçirdi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.