Güncel

İnternette koronavirüs testi dönemi başladı!

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bir internet sayfası yardımı ile koronavirüs testi yapılabiliyor. İşte virüs testinin detayları.

İnternette koronavirüs testi dönemi başladı!

Türkiye'de görülmeye başlanmasıyla beraber birçok önlemin alındığı koronavirüs salgını konusunda farklı çözümler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bir internet sitesi yardımı ile bu virüse yakalanıp yakalanmadığınızı kontrol edebiliyorsunuz. Öneri niteliği taşıyan sayfa birkaç soru ile virüsü taşıyıp taşımadığınız konusunda yönlendirme yapabiliyor.

İnternette koronavirüs testi dönemi başladı!

Koronavirüs ya da yeni adıyla Covid-19 virüsünün belirtilerinden yola çıkılarak hazırlanan internet sitesine girildiğinde TC numarası, Baba adı, Doğum yılı ve telefon numarası bilgilerinin verilmesi isteniyor. Daha sonra 3 adımda sorulan sorularla formu dolduran kişinin virüs belirtileri gösterip göstermediği anlaşılmaya çalışılıyor.

Eğer siz de koronavirüs konusunda endişeli iseniz ve bu endişelerinizi bir nebze olsun gidermek isterseniz https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ adresine girerek bu basit testi uygulayabilirsiniz. Sitenin yüzde 100 virüsü tespit etmek gibi bir iddiası bulunmuyor. Sayfada da bilgilerin tavsiye niteliği taşıdığı ibaresi yer alıyor. 

Yorumlar
abuzer kadayıf
sen gerçek misin troll mü.....
Cevapla
CENGİZ KAMAN
SAYIN BAKANIM BU SİTE NEKADAR ĞÜVENLİ NEDEN TC. KİMLİK NOSU İSTENİYOR SACMALIK BU TC. NOSUNDAN HERTÜRLÜ İŞLER BAŞIMIZA GELEBİLİR ĞÜZEL CALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM İYİKİ VARSINIZ E DEVLET DAHA GÜVENLİDİR BENCE TEŞEKİRLER
Cevapla
...
adam haklı
DR.FAHRETTİN KOCA
MERHABA CENGİZ İLGİLİ BİRİMLERCE YORUMUNU GÖRDÜK VE SORULARINI YANITMALAK İSTEDİM ÖNCELİKLE T.C. KİMLİK NUMARASINI İSTEMEMİZİN NEDENİ DEVLETİMİZE VERİ OLARAK İŞLENMESİDİR VE BU VERİLER 3.TARAFLARCA PAYLAŞILMAYIP DEVLETİN ELİNDEDİR BURADA BİR GİZLİLİK POLİTİKASI İŞLEMEKTEYİZ DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDER İYİ GÜNLER DİLERİZ
Mustafa
Tüm saglık çalışan larımıza saglık bakanımıza canı gönülden teşekkür ederim hepiniz seviliyorsunuz
Cevapla
DR. FAHRETTİN KOCA
TEŞEKKÜR EDERİZ MUSTAFA BEY
Mustafa
Ya rabbim bizleri günahlarımız dan ettiklerimizden dolayı cezalandırma yarabbim sen yar ve yardımcımızsın aminnnnb
Cevapla
DR. FAHRETTİN KOCA
AMİN MUSTAFA BEY
💠Gakko💠
Rabbım ülkemize dirlik dirayet vere belekim inşallah bu virüs işi biran önce biter
Cevapla
DR. FAHRETTİN KOCA
AMİN İNŞALLAH 💠Gakko💠 BEY
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.