Türkiye’de koronavirüsten 2. ölüm! Hasta sayısı 200’e yaklaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca akşam saatlerinde koronavirüs vakalarıyla ilgili yeni bilgileri paylaştı. Türkiye’de koronavirüsten 2. ölüm gerçekleşti.

Türkiye’de koronavirüsten 2. ölüm! Hasta sayısı 200’e yaklaştı!

Türkiye’de koronavirüs vakaları günden güne artmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz gün ülkemizde koronavirüse bağlı ilk ölüm yaşanmıştı.

Türkiye’de koronavirüsten 2. ölüm! Hasta sayısı 200’e yaklaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca az önce koronavirüs vakalarına ilişkin yeni bilgileri paylaştı. Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “ 61 YAŞINDA erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 YENİ VAKAMIZ var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim.” dedi.

Ülkemizde koronavirüs salgınından ötürü ölenlerin sayısı da 2’ye ulaşmış oldu. Geçtiğimiz gün 89 yaşında erkek bir hasta yaşamını yitirmişti. Bugün kaybedilen hasta ise 61 yaşında.

Bilindiği üzere koronavirüs genel itibariyle 60 yaş üzerindeki insanlarda çok daha ağır seyrediyor. Özellikle de kronik bir rahatsızlığı bulunanların, kanser tedavisi görenlerin ve bağışıklığı düşük olanların bu salgından kati suretle korunmaları gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün koronavirüs hakkında bazı açıklamalarda bulunmuş ve insanları evlerinde kalmaya davet etmişti.

Hala ülkemizde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş değil. Lakin vaka sayısının hızla artması belki ek tedbirleri de beraberinde getirebilir.

Hali hazırda Avrupa’da Fransa, İtalya, İspanya ve Almanya gibi ülkelerde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiş durumda.