Güncel

İnternetten kaçak maç izleyenlere kötü haber!

İnternetten kaçak yayınlar aracılığıyla yurt içi veya yurt dışı maçlar izlemek oldukça yaygın. Ancak şimdi bu tarz platformları kullananları üzecek bir haber geldi.

İnternetten kaçak maç izleyenlere kötü haber!

Futbol maçlarını internet üzerinden izleyen insanların sayısı oldukça fazla. Ancak maçlara online platformlardan erişen insanları üzecek bir gelişme yaşandı. Yeni gelişmeye göre bedava ya da çok düşük ücretlerle internet platformları üzerinden izleyicilere maçları sunan korsan uygulamalara dur denecek. Bu tarz uygulama ve sitelerin tespiti için TFF bünyesinde yeni birimlerin kurulmasına karar verildi.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki futbol müsabakalarını internet üzerinden ücretsiz ya da düşük ücretlerle sunan platformlara yönelik inceleme başlatılıyor. Hukuka aykırı olarak kullanıma sunulan bu siteler için internet trafiği bant genişliği yüzde 90 oranına kadar daraltılacak ya da bu sitelerin korsan yayınına erişim engeli gelecek.

İnternetten kaçak maç izleyenlere kötü haber!

İnternetten kaçak maç izleyenlere kötü haber!

TBMM'ye konuyla ilgili yasa sunulmuş durumda. Korsan yayınlara erişim engeli getirilemezse de internet sitesinin tümüne yönelik erişim engeli uygulaması yapılacak. Bant daraltma ya da erişim engeline karar verme konusunda  yetkili olan taraf ise TFF Başkanı olacak.

Engel sadece Türkiye içerisindeki maçlarla sınırlı kalmıyor. Yurt dışı maçları da bu uygulamaya dahil edilecek. Hukuka aykırı olarak yapılan bu yayınlar tespit edildiğinde TFF Başkanı yayın durdurma hakkına sahip olacak. TFF, yurt dışından gelen bu tür başvurularda, yayın hakkına ilişkin sözleşmenin ibraz edilmesini isteyecek. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Sabit Celik
Liglerin maçlarını verin TRT ye nasıl olsa büyük kulüplerin borcu şu anda devlet bankaları ödüyor almasınlar lig yayınından para zaten bu zamana kadar okadar para Aldılar yöneticiler arasında paylaştılar hepsi hırsız tabiki istisnalar vardır ama çoğu yöneticiler para kaldırmak için geliyor takımın başına ben emeklilikte zor geçiniyorum devlete en ufak borcum dan bana icra geliyor takımların bu kadar borcu var onlara devlet arka çıkıyor borçları erteleniyor öteleniyor artı kredi veriliyor oh hani eşitlik ilkesi bana verilmiyor onlara neden veriliyor alın takımları onlardan görsünler anyayı konyayı yönetici artı yaptığı ziyandan borçtan birde kongrede aklanıyor yani hırsızı aklıyor üyeler nerde adaletAllah aşkına bunları herkes biliyor biliyordu neden susuyorlar neden yöneticileri sorgulamıy
Cevapla
fk07
duzenleme getirin.. resmi bir ip tv platformu yapin insanlar legal olarak odesin alsin.. kafasina esen kafasina estigi ligi almis.. insanlar ayri ayri her platforma para mi odesin... devletin dusunup yapacagini ozel sektor yapmis mileltin isini kolaylastiriyor bence...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.