Güncel

İnternetten ürün satayım derken hapislik oldu

İnternette ürün satayım derken yayınladığı fotoğraftaki bir detay yüzünden tutuklandı.

İnternetten ürün satayım derken hapislik oldu

ABD'de akla sığmayacak bir olay gerçekleşti. İnternetten satacağı ürünün fotoğrafını çeken ve yayınlayan bir kişi, fotoğrafta görülen bir detay yüzünden tutuklandı.

Otomobil ve motorların egzozlarındaki çevreye zararlı maddelerin daha temiz şekilde havaya karışmasını sağlayan ürünü satmak isteyen James Kertz, ürünün fotoğrafını çekti ve internette satışa koydu. Ancak bir detay 38 yaşındaki adamın başını derde soktu. 

İnternette yayınladığı fotoğraftaki detay başını derde soktu

Stone County Şerif Ofisi'nin bildirdiğine göre, satıcının yayınladığı fotoğrafta arkada "büyük bir meth ve şırınga torbası" görünüyordu. Resimdeki detayı fark eden bir vatandaş fotoğrafı bildirdi.

Çarşamba günü, dedektifler satıcının evine gitti ve arama emri çıkardı. Stone County Şerifi Doug Rader bir Facebook gönderisinde: "Hala 48 gram meth ve sahip olması yasak bir tabancası vardı! Şimdi ona kalacak yeni bir yer sağladık.” ifadelerine yer verdi. James Kertz aramanın ardından tutuklandı. Polis şefi: “Dikkat edin, sosyal medyada ürün satıyorsanız, uyuşturucularınızın arka planda olmadığından emin olun!” şeklinde uyarıda bulundu.

Kertz tutuklandıktan sonra söz konusu satılık eşya için alıcı çıktı. Ancak polisler eşyanın artık satılık olmadığını duyurdular. Dikkatsizliği yüzünden başı derde giren Kertz ne kadar süre hapis cezası alacak resmi olarak açıklanmadı. Söz konusu ürün ise sosyal medyada satıştan kaldırıldı.

Yorumlar
RN8PRO
Polis şefinin uyarısına bak hizaya gel. Komedi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.