Güncel

iOS, 24 ülkede Windows Phone'un gerisine düştü

Son açıklanan verilere göre Windows Phone, 24 ülkede iOS'u geride bıraktı.

iOS, 24 ülkede Windows Phone'un gerisine düştü

Mobil işletim sistemi denilince akla ilk gelen akıllı telefon üreticilerinin de tercih ettiği Android, sonrasında ise Apple'ın kendi işletim sistemi iOS gelir desek yanlış söylemiş olmayız sanırım. Android işletim sisteminin birçok üretici tarafından kullanılıyor olması şimdilik onu 1. sırada tutuyor. Ancak ikinci sırada bulunan iOS için bunu söylemek mümkün değil.

 1399389087_img20140506180834.jpg

Nokia ve Microsoft'un ortaklığıyla oluşturulan Windows Phone kullanıma sunulduğu yıldan bu yana, çok hızlı olmasa da atağa kalktı. Son açıklanan verilere göre Windows Phone, 24 ülkede iOS'u geride bırakmış. iOS'un geriye düştüğü ülkeler listesinde: Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Ekvator, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, İtalya, Kenya, Kuveyt, Malezya, Meksika, Nijerya, Pakistan, Peru, Polonya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Vietnam gibi ülkeler bulunuyor. Özellikle Asya ve Avrupa ülkelerinde yükselişi geçen Windows Phone'un asıl amacı iOS'un büyük bir üstünlüğe sahip olduğu ABD'de geride bırakmak.

Windows Phone'un Android'in ardından en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olduğu ülkeler arasında ABD yok. ABD'de piyasasında iOS yüzde 40,8 ile ikinci, Windows Phone ise yüzde 4,8 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.