Güncel

iOS kurumsal alanda dünya lideri!

Android mobil pazar payının çoğunluğunu elinde bulundursa da kurumsal kullanıcılar bazında iOS hala üstünlüğünü koruyor.

iOS kurumsal alanda dünya lideri!

Android mobil pazar payının çoğunluğunu elinde bulundursa da kurumsal kullanıcılar bazında iOS hala üstünlüğünü koruyor. Bu bilgi kurumsal kullanıcılar için güvenli kullanım yazılımı sağlayan bir şirket tarafından rapor edildi.

1392330648_img20140213225121.jpg

iOS işletim sistemine sahip cihazların 2013 yılının 2. ve 3. çeyreğinde %69'dan %72'ye,  4.çeyrekte ise toplam cihaz aktivasyonu %73 civarında gerçekleşmiş. Android işletim sistemine sahip cihazların aktivasyonu ise %26 olarak gerçekleşmiş bulunuyor. Aktif edilen iPhone sayısı %19, olurken iPad'ler %54 oranında büyüme sağlamış. Sadece % 8.6 oranında aktif edilen Android Tablet sayısı ile karşılaştırıldığında iOS oldukça baskın duruyor.

Rapor bunları söylese kurumsal alan dışında kalan tarafta Android kullanıcılarının çoğunluğu potansiyel olarak iOS'un önünde bulunuyor. Ancak yine de, Apple CEO'su Tim Cook'un iOS'un kurumsal alanda ki büyümesi hakkındaki söylediklerinin doğru olduğunu değiştirmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.