Güncel

iPad kullanıcılarına müjde! WhatsApp uygulaması geliyor

WhatsApp, çoklu hesap desteğine ek olarak iPad cihazlar için uygulama sunacağını duyurdu. İşte detaylar.

iPad kullanıcılarına müjde! WhatsApp uygulaması geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir dönem yaşanan güvenlik ve gizlilik sorunlarına rağmen hala en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Şirket, belli bir kullanıcı kitlesini Telegram'a kaybettikten sonra platformuna daha çok odaklandı. 

Şimdi şirket söz konusu bir iPad cihaz uygulaması üzerinde çalışıyor. WhatsApp ayrıca çoklu cihaz desteği de getiriyor. Yani telefonunuz olmadan da başka bir cihazda oturum açabileceksiniz.

WhatsApp, iPad uygulaması getiriyor

WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme şemasının bir parçası, kullanıcıların h,zmette bir "ana" cihaz belirlemelerini zorunlu kılıyor. Şirket, Temmuz ayında artık bir akıllı telefona bağlantı gerektirmeden gerçek bir çoklu cihaz bağlantısını mümkün kılacağını duyurmuştu. Bunun bir parçası olarak, WhatsApp ilk kez tamamen yerel bir iPad uygulaması da planlıyor.

AppleInsider, henüz resmi olarak doğrulanmayan bazı raporları paylaştı. Bunlara göre, yaklaşan çoklu cihaz betasının bir parçası olarak, hem iPad hem de Android tabletlerin ilk kez bir WhatsApp hesabına "bağlı cihazlar" olarak kullanılabileceğini ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilerde ayrıca özelliğin bir web uygulaması yerine yerel bir uygulama olacağı ve "bağımsız" çalışacağını da duyuruldu. Yani özellik akıllı telefonunuz çevrimdışı olsa dahi çalışacak. Bu uygulamanın ve entegrasyonun ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok; WABetaInfo hesabı, geliştirilme aşamasında olduğunu ve "gelecekteki bir güncelleme" ile yayınlanacağını söylüyor. Ancak iOS için WhatsApp beta sürümüne zaten sahipseniz, iPad sürümüne de erişebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.