WhatsApp yeni bir kaybolan mesaj türü getiriyor!

WhatsApp kaybolan mesajlar sekmesine yeni bir seçenek daha ekliyor. Karşınızda 90 gün sonra silinen mesajlar.

WhatsApp yeni bir kaybolan mesaj türü getiriyor!

Kasım 2020'de WhatsApp, kullanıcılarına yolladıktan yedi gün sonra silinen bir kaybolan mesaj özelliği sunmuştu. Şimdi, şirket, gönderdikten 90 gün sonra silinen mesajlar özelliği üzerinde çalışıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması, yalnızca bir kez görüntülendikten sonra sonsuza kadar kaybolacak mesajlar özelliğini sunmuştu. Bir Kez Görüntüle isimli bu özellik, yollanan mesajların açıldıktan sonra kaybolmasını sağlıyor. Şimdi kaybolan mesaj türlerine yeni bir seçenek ekleniyor.

WhatsApp, gönderdikten 90 gün sonra silinen mesajları test ediyor

WhatsApp yeni bir kaybolan mesaj türü getiriyor! - Resim : 1

Diğer kaybolan mesajlara benzer şekilde, en son Beta testiyle yeni bir özellik deneniyor. Buna göre gönderilen mesajlar yaklaşık 3 ay sonra silinecek. Şu an itibariyle, söz konusu özellik Android için kullanılabilen Beta sürüm 2.21.17.16'da.

Başka bir deyişle, özelliğin herkes için kullanıma sunulmasına daha çok var. WaBetaInfo'dan gelen yeni bir rapor, özelliğin nasıl görünebileceğine dair bir bakış sundu. Buna göre kaybolan mesajlar menüsünde 90 gün, 7 gün, 24 saat arasında değişen seçenekler sunulacak. Ayrıca özelliği tamamen kapatma seçeneği de eklenecek. Şirket özelliği geniş bir sürüme sunmadan test aşamasında tutuyor. Bu süreçte her şey yolunda giderse özellik kademeli olarak kullanıma sunulacaktır.

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini değiştirmesiyle ortaya çıkan gizlilik ve güvenlik problemleri şimdilik geride kalmış gibi görünüyor. Şirket, kullanıcılarının içini rahatlatmak için çeşitli güvenlik ve gizlilik özellikleri sunmaya devam edecek.