iPad Pro dünyasına yeni bir ekran boyutu ve ekran teknolojisi dahil ediliyor

Ünlü analistin tahminine göre Apple iPad ailesi için yeni seçenekler sunacak.

iPad Pro dünyasına yeni bir ekran boyutu ve ekran teknolojisi dahil ediliyor

Halihazırda iPad dünyasının daha performanslı cihazları olan iPad Pro'ların 12.9 ve 9.7 inç olmak üzere iki seçenek mevcut.Ortaya attığı doğru tahminlerle bilinen Ming-Chi Kuo, Apple'ın 10.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip yeni iPad Pro seçeneği üzerinde çalıştığını bildirdi.

Yeni modelin yeni nesil iPad Pro ve iPad Air'larla birlikte lanse edilebilmesi söz konusu.Ming-Chi iPad Mini ile ilgili bir bilgi ise sunmuş değil.

Ming-Chi'ye göre Apple'ın neden yeni ekran boyutu seçeneğini sunacağının sebebi ise reklam ve eğitim alanında daha fazla söz sahibi olmak istemesi.Bu sebeple yine ünlü analistin tahminlerine göre 12.9 ve 10.5 inç ekran büyüklüğüne sahip yeni nesil iPad Pro'larda A10X işlemciye ve 9.7 inç ekran büyüklüğüne sahip iPad Pro'da A9X işlemciye yer verilecek.

Ming-Chi'nin ortaya attığı diğer tahmin ise Apple'ın 2018 yılı için sunacağı iPad'lerle ilgili.Tahmine göre Apple bir sonraki yeni nesil iPad'lerde AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor olacak.Bu sayede cihazların dizaynları ve satış istatistikleri bir takım değişikliklere uğramış olacak.