Güncel

iPadOS 15 tanıtıldı! İşte yenilikler

Apple'ın WWDC etkinliğinde tanıttığı yenilikler arasında iPadOS 15 de bulunuyor. İsterseniz gelin bu yeniliklere yakından bakalım.

iPadOS 15 tanıtıldı! İşte yenilikler

Widgets

Apple iPadOS 15 ile birlikte iPad'e widgetları getirmeyi planlıyor. Bu sayede şirket günlük işlerinizi çok daha akıcı ve kolay bir hale getirmeyi amaçlıyor.

App Library

Şirketin daha önceki tarihlere getirmiş olduğu bu özellik sayesinde uygulamalarınızı düzenlemek artık çok daha kolay bir hal alacak. İsterseniz uygulamarı türlerine göre klasörlere ayırabilecek ya da direk liste olarak görebileceksiniz.

Multitask

Bu yeni gelen özellik sayesinde iPad bir tabletten öteye geçip daha çok bir diz üstü bilgisayar formuna bürünüyor. Aynı anda birden çok işi halledebilmek için tek yapmanız Multitask özelliğini açıp ana ekrandan ikinci uygulamayı seçmek.

QuickNote 

QuickNote özelliği sayesinde iPad'iniz tam anlamıyla bir not defterine dönüşebilecek. Not almanız gerektiği anda QuickNote'u açıp not alıp işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Safari kullanırken QuickNote ile aldığınız notlara link ekleyerek daha sonra o notu okurken notu aldığınız sayfaya tek bir dokunma ile gidebilirsiniz. 

AutoTranslate

Bu özellik sayesinde farklı dilleri konuşan insanlar ile konuşmak çok daha kolay bir hal alacak. Tek yapmanız gereken karşılıklı olarak konuşmak. iPad sizler için anlık olarak çeviriyi yapacak ve hiçbir şeye basmaya ihtiyaç duymadan karşı taraf ile akıcı bir konuşma deneyimi elde edebileceksiniz.

Build Apps on iPad

Bu özellik aslında daha çok geliştiricileri ilgilendiriyor. Bu özellik sayesinde iPad'inizi kullanarak rahatlıkla uygulama geliştirip kullanıma sunabileceksiniz.

Yorumlar
Tolga
Build apps on iPad dışında widgets gereksiz zaten diğerleri de halihazırda olan şeyler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.