Güncel

iPhone 13 için müjdeli haber! Apple nihayet yapıyor!

iPhone 13 serisinde sonunda çentiği küçültecek gibi duruyor. Sızdırılan bir ekran koruyucu bunu doğrular nitelikte. İşte iPhone 13 hakkında son detaylar.

iPhone 13 için müjdeli haber! Apple nihayet yapıyor!

iPhone X serisi ile birlikte Touch ID kullanımına son vermişti ve bunu yerine FaceID denilen yüz tanıma sistemini getirmişti. Face ID sisteminin sensörlerini ise ekranın tepesinde bulunan bir çentiğin içerisine gömmüştü. Kimisi bu çentiği çok çirkin bulurken kimisi de çok beğenmişti. Apple şimdi yeni iPhone 13 serisinde bu çentiği ufaltmaya hazırlanıyor gibi duruyor. 

iPhone 13 ile çentik küçülecek.

DigiTimes, Apple'ın yeni iPhone'ları için 3D haritalama ve yüz taramalarında kullanılan VCSEL yongalarını yüzde 40-50 oranında küçültmeye çalıştığı bildirdi.

Rapor ayrıca, azalan çip boyutunun çentik boyutunu küçültmede önemli bir rol oynayacağını belirtiyor. Aynı görüntü işleme çipi, FaceID özellikli gelecekteki İPad'lerde de kullanılacak diye tahmin ediliyor. Daha küçük çentikle birlikte Apple, hoparlör ızgarasını çerçevenin üst kısmına yakın bir yere taşımaya da çalışacak.

En son sızıntılara ve söylentilere dayanarak, iPhone 13 serisi hem daha kalın olacak hem de daha büyük kamera çıkıntılarına sahip olacak. Ayrıca iPhone 13 Pro modellerinde 120 Hz yenileme hızına sahip LTPO AMOLED ekran bulundurması bekleniyor. Ayrıca iPhone 13 ile birlikte güncellenmiş kameralar ve en son nesil, yeni Apple A15 çipini tanıtmasını bekliyoruz. Apple İPhone 13 ile alakalı elimizde başka bir bilgi bulunmuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Apple'ın Face ID için kullandığı bu çentiği beğeniyor musunuz? Ufalması sizin için bir şey ifade ediyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşırsanız seviniriz.

Yorumlar
Skull Crusher
Peki ya neden App Store veya Apple Music'den birşeyler indirmek ücretli? Bunu ücretsiz hale getirsinler lütfen.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.