iPhone 14 gelmeden sızıntıları geldi! İşte 14 ailesine dair detaylar

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi için geri sayımlar başladı. cihaza dair sızıntılar, iddialar, dedikodular bitmek bilmiyor. İŞte iPhone 14 ailesine dair o bilgiler

iPhone 14 gelmeden sızıntıları geldi! İşte 14 ailesine dair detaylar

Bilindiği üzere Apple, son ürünleri olan iPhone 13 modellerinde büyük satışa imza atmıştı. Marka bu başarısını 2022 yılının Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi ile sürdürmek istiyor. Cihaz henüz tanıtılmadan bile oldukça konuşuyor. Yeni gelen sızıntılar ise insanları heyecanlandırıyor. Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde cihaza dair tüm sızıntıları, iddiaları ve dedikoduları paylaşıyor olacağız. Ama belirtmeliyiz ki bu bilgiler sızıntılardan, iddialardan ve dedikodulardan ibaret yani değişkenlik gösterebilir. Tam ve net bilgiyi cihaz tanıtıldıktan sonra biliyor olacağız.

 iPhone 14 serisi dört cihazdan oluşuyor. Serinin içerisinde iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak isimlendirilen telefonlar yer alıyor. Cihazların ekran boyutlarında iPhone 14 ve iPhone 14 Pro için 6,1 inç OLED ekran, iPhone 14 Max ve 14 Max 6,7 inç OLED ekran ile geleceği iddia ediliyor. Tüm cihazlar 120 tazeleme hızı ile akıcı bir şekilde çalışacağı söyleniyor. Apple bu seride 13 ailesine kıyasla mini modeline yer vermeyeceği neredeyse netleşmiş bir bilgi diyebiliriz. Şu ana kadar belirttiğimiz iddialar ve sızıntıların büyük bir kitle tarafından destekleniyor ve olacağı söyleniyor.

iphone 14 çentik

Apple yukarıda gördüğünüz gibi 14 ve 14 Max modellerinde standart ekran çentiği kullanırken 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde ise çiftli ekran deliğine yer verecek. Telefonun yan tarafları bir önceki seriyle aynı şekilde devam ederek köşeli bir şekilde sunulacak. Cihazın arka kısmında bulunan kamera adacığının tamamen ortadan kalacağı söyleniyor. Bu zamana kadar 12 megapiksel kamera ile de çok iyi işler başaran marka yeni modellerine 48 megapiksellik bir çözünürlük ile geleceği söyleniyor. Aynı zamanda kameranın 10x sensör ile geleceği iddiaları da var.

Yeni nesil cihazlarda typ-c şarj girişini görmeye oldukça alıştık. Bir iddiaya göre yeni gelen modellerin typ-c şarj girişi ile geleceği söyleniyor. Bize kalırsa bu iddia 14 modellerinde gelmeyecek ama bir sonraki nesil için bu durumu görebiliriz.

Apple bu yıl farklı bir yol izleyecek ve 14 Pro ile 14 Pro Max modellerine yeni nesil A16 Bionic işlemciyi koyacak. 14 ve 14 Max modellerinde ise şu an kullanılan A15 Bionic işlemciye yer verilecek. Yani “Pro” modellerin daha güçlü bir performans sergileyeceğini söyleyebiliriz. Pil konusunda da iyileştirmelerin gelmesi gerektiği herkesin dilinde dolanıp duruyor. Aynı zamanda kullanıcıların Apple’dan bir başka beklentisi ise ters şarj konusunda yeniliklerin gelmesi yönünde.

iPhone 14 ne kadar olacak?

Yeni modellerin fiyatı 799 dolardan başlayarak artıyor. Sizce ülkemizde bu telefonların fiyatı ne kadar olur veya değer mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.