Güncel

iPhone 5 kullananlara kötü haber!

iPhone 5 kullanıcılarını şok eden mesaj!

iPhone 5 kullananlara kötü haber!

iPhone 5 Türkiye’de de kullanıcıyla buluştu. İnternet sitelerinden 3000-3500 TL'ye satılan ve büyük ilgi gören telefon sahiplerine “Telefonunuz kayıtsızdır ve birkaç gün içinde kapatılacaktır” şeklinde mesaj gelmesi üzerine kullanıcılar şok oldu.

Piyasaya çıkmadan önde çıkan haberlerle herkesin sabırsızlıkla beklediği telefon yurtdışından sonra geç de olsa Türkiye’de 3000-3500 TL’ye satışına başlandı. iPhone 5 kullanıcıları şikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerde telefonun kapatılacağı ile ilgili mesaj geldiğini ilettiler.

1349950333_iphone-5-ic.jpg
Tüketiciler yurtdışından fiyatı daha düşük olmasına rağmen sırf illegal olmasın diye internet sitesinden telefonlarını aldıklarını ve telefon için Sim kartlarını 12,5 TL karşılığında değiştirerek Nano Sim kart yaptıklarını ancak telefonun kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra ‘kayıtsız’ şeklinde bir mesaj aldıklarını iletiyorlar.

Telefonlarını BTK’ya girip kontrol ettiklerinde ise bavul ticareti malı olarak gözüktüğünü iletiyorlar. İnternet sitesini aradıklarında da şikayet edebileceklerini daha sonra telefonu gönderebilecekleri cevabını aldıklarını iletiyorlar. Kullanıcıların iPhone 5 için değiştirdikleri Nano Sim kartı normalde kullanamayacaklar ve genel olarak sıkıntı yaşacaklar gibi gözüküyor.

Yorumlar
Bekleyeydiniz 2 ay nolurdu sanki ? He ama artislik yapamazdiniz
Cevapla
Misafir
Iphone5 almıyim o zaman
Cevapla
rezalet
Cevapla
misafir
çok yanlış bi sistem :(
Cevapla
ersin
binlerce lira para ver sonrada rezil ol.işte size iphone
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.