Güncel

iPhone 5C ucuzladı mı?

Apple'ın renkli telefonu iPhone 5C'nin fiyatlarındaki son durum!

iPhone 5C ucuzladı mı?

Bir kez daha dünyanın en değerli şirketi olan Apple, çıkarmış olduğu renkli telefonu iPhone 5C ile birlikte pazara farklı bir giriş yaptı. Hatırlayacak olursanız, 5C çıkmadan önce fiyatının oldukça düşük seviyelerde bir yol izleyeceği belirtilmişti. Fakat tanıtımdan hemen sonra gelen fiyatlar milyonlarca kullanıcıyı şaşırttı. 

Dedikoduların tek bir odak noktası vardı, iPhone 5C adıyla gelecek telefonun diğer iPhone'lar gibi olmayacak, daha ucuz olacak deniliyordu. Apple yine kendisinden bekleneni yaptı, fiyat konusunda yüksek bir maliyet çıkardı. Zaten yüksek bir rakamla giriş yapan 5C, ülkemize girmek istediğinde vergileri de işin içine katarsak sıradan bir akıllı telefonun çok çok üzerinde bir maliyetle raflardaki yerini almış oldu.

5C cephesindeki son durum böyleyken geçtiğimiz saatlerde ABD'den gelen haber kullanıcıları bir nebze de olsa sevindirmeyi başardı. Bazı alışveriş sitelerinin gerçekleştirdiği bu indirimle birlikte satışlarda artmalar yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz hafta  Best Buy adındaki ünlü alışveriş sitesi 49 dolarlık 1 haftalık indirime gitmiş, kullanıcıların yoğun bir ilgisiyle karşılaşmıştı. 

1381135900_colorsplitfront.jpg

Avrupa perakendecilerinin önemli isimlerinden Walmart indirim süresini biraz daha uzatarak iPhone 5C'nin fiyatlarını tatil sezonunun sonuna kadar uzattığını, büyük indirimin devam ettiğini duyurdu. Günden güne ucuzlayan iPhone Five Color yani 5C'nin son durumuna genel bir göz gezdirdiğimizde, Apple kullanıcılarının klasik iPhone'a daha fazla önem verdiği, iş hayatının yoğunluğu içerisinde  renkli iPhone'ların tercih edilmediğini görebiliyoruz. 

Daha çok genç kitlenin alabileceğini düşündüğümüz iPhone 5C'nin satışları 5S'e nazaran biraz daha alt seviyelerde seyrediyor. ABD'deki kontratlı fiyatlarının 99 dolara kadar düştüğü bilinen 5C'nin çok ilgi çekmediği açık bir şekilde ortada. Apple iPhone 5 ile iPhone 5C arasında bir fark olmadığını duyursa da Geekbench 3 testlerinde çıkan sonuçlar, yeni telefonun iPhone 5'ten daha alt seviyede bir performans gösterdiğini gösteriyor.

İlerleyen günlerde bu fiyat düşüklüğünün Türkiye'ye yansıyıp yansımadığını göreceğiz. Teknolojioku'yu takip etmeye devam edin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.