Güncel

iPhone 5'e titanyum kadar sert bir zırh geliyor!

Apple'ın bu sene çıkarmasını beklediğimiz yeni iPhone 5 hakkındaki söylentiler devam ediyor!

iPhone 5'e titanyum kadar sert bir zırh geliyor!

Dünyanın en değerli firmasından Apple'ın Ağustos ve Eylül ayı gibi çıkarmasını planladığımız yeni cihazı iPhone 5 hakkında internetteki dedikodular tam gaz devam ediyor. iPhone 5'e ait söylentiler için önceki haberlerimizi inceleyebilirsiniz...

Ve yapılan son iddialara göre Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 5'in titanyumdan daha sert bir malzeme ile zırhlı bir şekilde kaplı olacağı ileri sürülüyor. Öne sürülen iddiada iPhone 5’de özel “metalik cam” kaplama kullanacağı belirtiliyor. Yeni kaplama, iPhone 4/4S modellerinin kaplamasından 20 kat daha güçlü olacak.

1335095331_120411iphone52.hlarge.jpg

Bu haberimizi Register sitesinin, Güney Kore “elektronik sanayisindeki kaynaklardan” elde edindiği bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz. Liquidmetal (sıvı metal) olarak bilinen teknoloji, “düzensiz cam yapısına sahip bir metal alaşım.” 1990’lı yıllardan beri mevcut olan alaşım, “süper hızlı nabız kaplama teknolojisi" kullanılarak çok aşırı derecede dayanıklı cam görünümünde metal kullanıldığı öne sürülüyor.

Söylentiler arasında kullanılan malzeme için Apple'ın bu alaşım şirketi ile 11 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı iler sürülüyor. Apple cephesi ise bu anlaşmayı reddediyor. 3 Mayıs'ta çıkması planlanan Galaxy S 3 için de demeç vermekten kaçınmayan G.Kore'li site Samsung'un yeni amiral gemisi için de, yüksek teknoloji ürünü seramik kaplama içerebileceğini iddia etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.