iPhone 5S, 5C ve iOS 7 bugün tanıtılacak, işte muhtemel son detaylar!

Apple mobil dünyaya yeni bir ivme kazandırmak için geliyor, işte Apple'dan bugün beklenen cihazlar ve son detaylar!

iPhone 5S, 5C ve iOS 7 bugün tanıtılacak, işte muhtemel son detaylar!

Mobil ekosisteminin dev şirketlerinden Apple, bugün Türkiye saati ile 20:00’da Cupertino'daki merkezinden tüm dünyada canlı olarak izlenilecek bir etkinlikle karşımızda olacak. Yeni nesil iPhone'nunu tanıtmasını beklediğimiz Apple teknolojiye yeni bir ivme kazandırabilecek mi? 

1378803483_51091983tim-cook.jpg

Akıllı telefon pazarının dev isimleri son kozlarını geçtiğimiz haftalarda oynadı, sıra Apple'a geldi. Dev şirket Steve Jobs öldüğünden beri ses getirecek bir lansmana imza atamamış, iPhone 5 lansmanıyla umduğu etkiyi bulamamıştı. Bugün yapılacak etkinlikle birlikte Steve Jobs'ın yerini alan Tim Cook, yeni nesil iPhone'u cebinden çıkarıp, milyonlara tanıtmak için sahnede olacak.

Peki bugün hangi cihazlar tanıtılacak?

Apple'ın yeni nesil telefonlar haricinde sunmasını beklediğimiz bir de sürprizi olduğunu belirtelim. Özellikle iOS 7'nin tanıtımına kesin gözle baktığımız lansmana iki tane yeni nesil iPhone'un misafir olacağı dilden dile dolaşmaya devam ediyor.

1378803437_apple-iphone-5c-leak.jpg

Geçtiğimiz aylarda başlayan iPhone 5S ve 5C dedikoduları teknoloji dünyasının miğdesini bulandırmış durumda. iPhone 5S modeli adı altında sunulması beklenen yeni cihazın donanım iyileştirmelerinin yapılacağı, kasa dizaynı açısından çok büyük yenilikler getirmeyeceğini tahmin ediyoruz. Özellikle Apple'ın önceki nesil iPhone'larda izlediği S modellerdeki politika donanımsal iyileştirmelere dayanıyor. 

Daha ucuz olması beklenen 5C adındaki yeni bir iPhone'nun tanıtılmasına çok büyük ihtimal vermesek te Apple ile ilgili sızıntıların Jobs öldükten sonra doğru çıktığını, lansmanlarda salondan yükselen o sesleri bir daha duyamayacağımızı da belirtmek isteriz. 

1378803323_ios-7-2-xl.jpg

İzlenilen kalite politikasına dayalı olarak Apple'ın çizgisine uymayan  5C modeli biraz uzak görünüyor. Olası 5S ve 5C'nin özelliklerini sizlere daha önce bir çok haber altında sunduk. İlgili haberlerimize arama butonunu kullanarak ulaşabilirsiniz. 

iOS 7 yepyeni bir arayüzle, akıcı bir deneyim sunmak için gelecek. Daha önce sizler için incelediğimiz Beta testlerinde Androidvari bir tasarımla karşımıza çıkan iOS 7 daha yumuşak hatlarla karşımıza çıkıyor. Keskin ve kısıtlı bir arayüzden vazgeçen Apple, iOS 7 ile daha çok sevilecek.

Mac'ler de tanıtılabilir!

Yeni işletim sistemi Mac OS X Maverics, Yeni Apple TV, yeni iMac ve Mac Pro gibi yeni ürünleri de tanıtmasını beklediğimiz Apple, bu yıl düzenleyeceği 2 etkinlikle teknoloji gündemini epey meşgul edeceğe benziyor.

Akşam sizler için canlı anlatımını sunacağımız iPhone lansmanını aşağıda verdiğimiz linkten canlı olarak izleyebilirsiniz, akşam canlı anlatımda Teknolojioku'da buluşmak üzere..