Güncel

iPhone 7 etkinliği, Apple için neden bu kadar önemli?

iPhone 7 etkinliğinin Apple açısından önemi ne? Şirket bu etkinlikle neyi hedefliyor?

iPhone 7 etkinliği, Apple için neden bu kadar önemli?

Apple'ın Eylül etkinliği birkaç saat içerisinde başlayacak ve etkinlikte birçok yeni cihaz, birçok yeni teknoloji tanıtılacak. Bu etkinlik sıradan bir Apple etkinliği gibi gerçeklecek olsa da Apple'ın sektördeki geleceği açısından oldukça önemli. Peki bu etkinliğin Apple için anlamı ne?

Apple, geçen sene iPhone 6S'i satışa sunduktan kısa bir süre sonra birçok rakibinden darbe aldı. Galaxy S7'nin satışa sunulmasıyla Amerika başta olmak üzere birçok ülkede pazar payını kaybeden şirket, Çinli üreticilerin üst üste gelen başarılarıyla Çin ve Hindistan gibi kalabalık nüfuslu ülkelerde de düşüş yaşadı. iPhone 6S'den yaklaşık 6 ay sonra satışa sunulan iPhone SE Apple'ın düşüşünü yavaşlattı ancak durduramadı. Bu sırada güncellemelerle birlikte Android kullanıcılarının sayısı artmaya başladı. İşletim sistemi, iOS kullanıcılarını bünyesine kattı ve Apple'ın işi biraz daha zorlaştı. Ayrıca 3 senedir devam eden vergi soruşturmasının da Apple'ın aleyhine sonuçlanması, şirketin 14.5 milyar dolar kaybetmesine neden oldu.

1473262032_iphone-7-concept.jpg

Bu gibi nedenlerden ötürü Apple'ın bu sene düzenleyeceği etkinlik oldukça önemli. iPhone 7, Apple'ın hızlı düşüşünü durdurmak adına son şansı olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.