Donanım

Mac kullanıcıları için kötü haber! Son tarih 1 Temmuz

Mac kullanıcıları 1 Temmuz'dan itibaren bir çok Twitter hesabının aynı yerden yönetilmesini sağlayan Tweetdeck uygulamasına erişemeyecek. İşte detaylar.

Mac kullanıcıları için kötü haber! Son tarih 1 Temmuz

TweetDeck, belirli bir hesaba aynı yerden erişim sağlamanızı sağlayan güçlü bir Twitter hesap yöneticisidir. Ne yazık ki, Twitter bu ayın başlarında TweetDeck'in artık Mac kullanıcıları için kullanılamayacağını doğruladı.

Twitter, Mac için TweetDeck'in üstüne, uygulamanın 1 Temmuz 2022'de kapatılacağını temelde doğrulayan mavi bir afiş ekledi. Mac uygulamasının neden kullanımdan kaldırılacağına dair herhangi bir ayrıntı yok, ancak Twitter artık Mac kullanıcılarının Mac kullanıcılarının bu uygulamaya erişmesini öneriyor. 

Mac kullanıcıları için kötü haber! Son tarih 1 Temmuz

tweetdeck mac

Bilmeyenler için TweetDeck, geliştirici Iain Dodsworth tarafından bağımsız bir Twitter istemcisi olarak 2008 yılında piyasaya sürüldü. 2009'da Dodsworth, TweetDeck'in App Store'da oldukça popüler hale gelen bir iPhone sürümünü yarattı. 2011 yılında Twitter, TweetDeck'i resmi olarak satın aldı ve uygulamayı kendi markası altında yeniden başlattı.

Geçen yıl, TweetDeck, mevcut Twitter web sitesini temel alan yeni bir arayüzle tamamen yeniden tasarlandı. Yeni sürüm, popüler konuların yanı sıra anketler ve GIF'ler için destek içeren bir "Keşfet" sekmesi içeriyor. Bazı söylentilere göre Twitter, TweetDeck'i şu anda aylık 2,99 ABD doları olan Twitter Blue abonelerine özel yapmayı düşünüyor.

TweetDeck'e güvenen Mac kullanıcıları, platformdan yararlanmak için başka bir alternatif aramak zorunda kalacaklar. Neticede sadece uygulama kaldırılacağı için Mac kullanıcıları tarayıcı üzerinden TweetDeck'e erişebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.