Güncel

İran, Google'a erişimi yasakladı!

İran dünyanın en büyük arama motoru için bakın nasıl bir karar aldı!


Geçtiğimiz saatler içerisinde Reuters Haber Ajansı, İran'ın kendi ulusal web ağını kuracağı sebebiyle Google'a erişimi yasakladığını, devlet kurumları ve işletmelerin bu yeni ağı kullanacağını dile getirdiğini söyledi.

İran'da yaşanan bu gelişmeler için, Reuters Haber Ajansı daha önceden planlanıp planmadığı konusunda henüz net bir bilgi olmadığını dile getirdi. Kendi ulusal ağını kuran İran'ın Google'ı saf dışı bırakması kısa sürede tüm dünyanın gündemine oturdu.

1348482375_iranhsuyrhahs.jpg
Konuyla alakalı olarak İran hükümeti yetkililerinden bir isim, yeni kurulan ulusal ağın siber güvenlik çalışmaların güçlendirilmesi için devreye alındığını dile getirdi.

Bu açıklamanın öncesinde, İran basını Google arama motorunun ve e-posta hizmetinin bloke edileceğini duyurmuş, konuyla alakalı çalışmaların olacağının sinyallerini bize önceden vermişti. Adı sadece Khoramabadi olarak açıklanan yetkili, “Google ve Gmail’in bir sonraki açıklamaya kadar süzgeçten geçireleceğini” ifade etti.

Yorumlar
iran amerikaya israile kafa tutuyor biz ne yapiyoruz helal olsun onlara google youtube peygamberimize hakaret filminin hepsini yayınlayacağını haykırdı ona rağmen biz boykot bile edemiyoruz
Cevapla
sherlock
beter ol iran senin gibi geri kafalı zihniyet oldugu surece bi...olmaz sizden
Cevapla
hanifi
ya bırak bunları onu yapan iran gizli gizli bizim için hain planlar içinde. sen hangi müslümanlıktan bahsediyorsun iran tam bi şerefsiz devlet. yılanın başı değil belki ama bi parçası olduğu kesin. filme gelince güneş balcikla sıvanmaz herkes rahat olsun İSLAMİN BUYUKLUGU ŞÜPHE GÖTÜRMEZ!
Cevapla
hanifi
en son mesajı yayinla başlarim yoksa sanada:)
Cevapla
Ahmet
Helal olsun bi Iran kadar olamadik..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.