Güncel

İş sürekliliği yönetimsistemi sertifikasını IT sektöründe ilk defa “BİMSA” aldı

Bimsa, uluslararası standartlar kuruluşu BSI (British Standarts Institute) tarafından verilen "ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi" sertifikası alarak sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.

İş sürekliliği yönetimsistemi sertifikasını IT sektöründe ilk defa “BİMSA” aldı

Türkiye’nin önde gelen bilgi teknolojisi kuruluşlarından Bimsa, dünyaca ünlü belgelendirme firması BSI (British Standards Institution) tarafından denetlenerek ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandı. Bimsa aldığı bu sertifikayla müşterilerine her koşulda kesintisiz hizmet güvencesi sağladığını belgeledi.

Türkiye'de  IT sektöründe BSI tarafından verilen bu belgeye sahip ilk kuruluş olan Bimsa, ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası ile potansiyel tehditler ve bu tehditlerin iş operasyonlarına etkileri  karşısında, müşterilerinin çıkarlarını, itibarını, marka ve değer yaratma faaliyetlerini korumaya yönelik bir müdahale kapasitesine sahip olduğunu belgeledi.

Kuruldukları günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yürüten Bimsa,  müşterileri için “en uygun” çözümleri “en yüksek” kalitede sunmaya devam edecek.

"ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi" Sertifikası bir kuruluşun sunduğu ürün ve hizmetleri kesintiye uğratacak deprem, yangın, sel, salgın hastalık, BT sistemlerinin çökmesi gibi etkisi çok yüksek tüm riskleri yönetmek için hazırlanmış bir gereklilikler dizisi olarak kabul ediliyor. Sistem, acil durumlarda öncelikle insan hayatını korumak, iş sürekliliği kesintisi risklerini minimize etmek, kesinti durumlarında da, sistemin en kısa sürede tekrar hizmet verebilir hale gelmesini ve nihayetinde normal koşullara dönebilmesini sağlamak amacıyla hareket ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.