Güncel

IŞİD'den Facebook ve Twitter yöneticilerine inanılmaz tehdit!

Terör örgütü IŞİD, Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey'i doğrudan tehdit etti.

IŞİD'den Facebook ve Twitter yöneticilerine inanılmaz tehdit!

Terör örgütü IŞİD, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve Twitter CEO’SU Jack Dorsey’i bir video yayınlayarak doğrudan tehdit etti. 25 dakikalık videoda taleplerini ileten IŞİD’ci hackerlar, 10.000 'den fazla Facebook hesapları, 150'den fazla Facebook grupları ve 5000'den fazla Twitter profillerinin tehlikede olduğunu belirtti. Buna ek olarak da bu sosyal medyalarının yöneticilerinin fotoğraflarına mermi sıktılar.

1456408681_facebook-twitter-isis.jpg

"Flames of the Supporters" adlı video, “Hilafet Ordusu Oğulları” adlı hacker grup tarafından paylaşıldı. IŞİD’li hackerların tehdit nedeni ise Twitter’ın terör eylemlerini teşvik eden 125 bin hesabı askıya alması ve Facebook’un aynı şekilde hesap, sayfa ve grupları silmesi oldu.

1456408699_mark-zuckerburg.jpg1456408863_twitter-ceo-jack-dorsey.jpg

Grup videoda Twitter ve Facebook’a seslenerek kapatılan her bir hesapların on katını alacaklarını söyledi. Bilindiği gibi IŞİD, bu sosyal platformalrdan propagandanın yanı sıra, insanları kandırarak kendilerine taraftar topluyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.