Güncel

Foxconn beklendiği gibi Sharp'ı satın aldı

Foxconn yaklaşık iki yıldır satın almak istediği Sharp konusunda şirketle anlaşmaya vardı. Satın alım işleminin kısa süre içerisinde resmen açıklanması bekleniyor.


Teknoloji dünyasının bir süredir beklediği satın alım gerçekleşti. Daha çok Apple’a ait ürünlerle adından söz ettiren Tayvanlı şirket Foxconn (elektronik imalatçısı), yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip olan Japon elektronik devi Sharp’ı satın aldı.

Apple başta olmak üzere, teknolojinin farklı alanlarında birçok üreticinin en önemli tedarikçi ve imalatçılarından biri olan Foxconn, daha çok ekran panelleriyle adından söz ettiren ancak şu sıralar "hasta adam" olarak nitelendirilen Sharp için 6.2 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirecek.

1456384868_lw1203959.jpg

Foxconn’ın Apple ile güçlü bağları olduğu zaten bir gerçek. Benzer şekilde Sharp da daha önce birçok iPhone ve iPad cihaz için panel üretimi gerçekleştirdi. Bu noktada Foxconn, Apple için daha fazla önem arz eden bir üretici haline gelecek.

Japon nikkei sitesine göre satın alım işlemi kısa süre içerisinde Japon hükumeti tarafından da onaylanacak.


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.