Güncel

İşlemci ile mining yaptık! En kötü bilgisayarla bile yapabilirsiniz!

İşlemci yani CPU ile mining nasıl yapılır? Bu içeriğimizde CPU ile mining nasıl yapılır sorusuna kapsamlı bir yanıt veriyoruz.

İşlemci ile mining yaptık! En kötü bilgisayarla bile yapabilirsiniz!

Günümüzde pek çok kişi ASIC makinalarla yada GPU yani ekran kartlarıyla madencilik yapıyor. Fakat ASIC makinalara ve GPU'lara göre daha az tercih edilse de CPU yani işlemcilerle de madencilik yani mining yapmak mümkün.

Peki ama nasıl? İşlemci ile mining nasıl yapılır? Aslında bu sorunun cevabı son derece basit. Zaten aşağıdaki videoda bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere detaylı bir şekilde anlattık.

Asıl merak edilen soru ise işlemci ile hangi coin'in kazılacağı. Malum söz konusu GPU olduğunda kullanıcıların kazım yapabileceği pek çok coin bulunuyor. Fakat iş CPU yani işlemciye geldiğinde bu sayı hayli azalıyor.

Günümüzde CPU ile madencilikte en çok tercih edilen ve en çok kar bırakan coin Monero diyebiliriz. Monero'yu çıkarması ise hiç de zor değil.

Dilerseniz bu konu ile ilgili videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

İşlemci ile mining yaptık! En kötü bilgisayarla bile yapabilirsiniz!

Videoda da görüldüğü üzere CPU yani işlemci ile madencilik yapmak hiç de zor değil. Çok eski bir bilgisayarınız da olsa basit bir şekilde madencilik işlemlerini başlatabiliyorsunuz. Burada önemli olan unsur CPU ile madencilik yaparken, PC'yi çok fazla yormamanız.

GPU ile madencilik esnasında yaptığınız işlemler kazımın hızını etkilemiyor. Fakat söz konusu CPU olduğunda iş tamamen değişiyor diyebiliriz.

Kafanıza takılan soruları bu videonun altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yorumlar
Yücel
Yanlış anlamayında işlemci ile hiç bir getirisi olmaz bilmeyen kişiler para kazanabilir miyim düşüncesi millet haberi okuyup denemeye kalkıp işlemcisine zarar verirlerse ellerindekinden de olurlar
Cevapla
Yorumcu
Kanka ama chia coinde bir aralar hiç tavsiye edilmiyordu şimdi stok yapmaya başladı millet ssd, hdd kalmamaya bşladı o yüzden daha piyasada çok ses çıkarmamışken buna giriş yapmak lazım sonra bir anda patlıyor ve çaat
Mustafa
Evet. Elektrik masrafını hesap edince kazancı çok düşük, normal kullanılan pc ler için ideal değil.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.