Güncel

İspanya Merkez Bankasından dikkat çeken kripto para kararı!

İspanya Merkez Bankası, kripto piyasasının yoğun gözetimini istiyor!

İspanya Merkez Bankasından dikkat çeken kripto para kararı!

İspanya Merkez Bankası Başkanı Pablo Hernández de Cos, ülkenin hükümet yetkililerini kripto para piyasasının izlenmesini, düzenlenmesini ve denetlenmesini yoğunlaştırmaya çağırdı.

İspanya Merkez Bankası, kripto piyasasının yoğun gözetimini istiyor!

Hernández de Cos'a göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi en önde gelen kripto para birimlerinin sunduğu tehlikeyi yönetmek için eylemin şart olduğunu belirterek, Tether (USDT) gibi sabit paralar ve Merkezi Olmayan Finans (DeFi) sektörü gibi diğer merkezi olmayan hizmetleri örnek gösterdi.

Hernández, 21 Şubat'ta II. Finans Gözlemevi'nde yaptığı konuşmanın bir parçası olarak, kripto sektörünün izlenmesini sağlamak ve daha fazla düzenlemeyi geliştirmek için ulusal ve uluslararası düzeylerde ve ayrıca kurumlar arasında daha fazla işbirliği çağrısında bulundu.

Kripto para birimlerinin finans endüstrisi için sunduğu, ödeme sistemlerini geliştirme veya yeni yetenekler için bir katalizör görevi görme gibi bazı avantajlardan bahsetti. Bununla birlikte, finansal sistem ve dolayısıyla bankacılık sistemi içindeki müşteriler için temsil ettikleri tehlikelerin altını çizdi.

Kripto banka kontrolüne tabi değil

Ayrıca, merkez bankası başkanı, sözde 'bitcoinization' veya 'kriptolaştırma'nın, bankanın kontrolüne tabi olmadıkları için paralel değer transfer devreleri oluşturmakla tehdit ettiğine inandığını söyledi.

Tüm bu faktörler nedeniyle vali, Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu'nun (Comisión Nacional del Mercado de Valores) , İspanya'daki kripto para varlıklarının reklamını kontrol eden 17 Şubat'ta yürürlüğe giren yeni bir girişimi uygulamanın hayati olduğuna inanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.