Güncel

İşte Bitcoin'in geri çekilmesini sağlayan üç faktör!

Bitwise Asset Management Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan, mevcut Bitcoin fiyatının geri çekilmesine  ilham veren üç spesifik faktör belirledi.

İşte Bitcoin'in geri çekilmesini sağlayan üç faktör!

Bitwise Asset Management Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan, mevcut Bitcoin fiyatının geri çekilmesine  ilham veren üç spesifik faktör belirledi. Gelin bu faktörlerin neler olduğuna yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

İşte Bitcoin'in geri çekilmesini sağlayan üç faktör!

Ancak Yahoo Finance'e konuşan Hougan, mevcut düzeltmenin kısa vadeli olduğunu açıkladı, ancak bir numaralı kripto para biriminin 2022'nin ikinci yarısında bir ralli için temel oluşturduğunu vurguladı. 

Hougan'a göre, Bitcoin şu anda riskten uzak bir piyasaya geniş geçişten etkileniyor. Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanının, farklı varlık sınıfları içerdiğinden yeni ortama uyum sağladığını kaydetti. Ukrayna ve Rusya arasındaki jeopolitik gerilimler piyasa risklerini hızlandırdı.

İkincisi, yönetici, Başkan Joe Biden tarafından yaklaşan kripto para birimi yürütme emrinin piyasayı etkileyebileceğini kaydetti.

Kayda değer bir nokta da, Beyaz Saray ile ABD maliye bakanı Janet Yellen arasında bazı unsurlar üzerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle yürütme emrinin ertelendiği  bildiriliyor .

Ayrıca Hougan, düzeltmenin vergiyle ilgili satışlardan kaynaklanabileceğini belirtti. Özellikle, kripto sahipleri vergi yükümlülüklerinden arınmak için varlıklarını satıyor olabilir.

Hougan konuşmasının devamında, "Bence bunu geçtikten sonra bir rahatlama olacak. Önümüzde kısa vadeli engeller var, ancak altta yatan eğilimlere baktığımda, bu yılın sonunda nerede olacağımız konusunda olağanüstü iyimserim,” sözlerine yer verdi.

Bitcoin, 2022'de tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebilir

Hougan ayrıca, ağ olumlu gelişmeler yaşarsa, Bitcoin'in yılın ilerleyen aylarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebileceğini de öngördü.

Yorumlar
jljlk
ghjgjhgjhg
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.