Güncel

İspanya'dan Facebook ve Twitter gibi sitelere yasal düzenleme

Sosyal medya siteleri artık eskisi kadar özgür değil.

İspanya'dan Facebook ve Twitter gibi sitelere yasal düzenleme

Ülkeler sosyal medyalar için düzenlemelere başladı. Rusya hükümetinin Twitter’ı kapatabileceği haberlerinden sonra şimdi de İspanya'da hükümet, sosyal medyada işlenen suçlara karşı yasal düzenlemeler yapacağını açıkladı..

Açıklamayı yapan hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Soraya Saenz de Santamaria, "İfade özgürlüğünü koruyan sağlam bir demokrasimiz var ama bunun sınırları var ve bunlar Ceza Yasası'nda mevcut. Ancak bunlardan bağımsız suç teşkil eden unsurlar var. Bunları belirleyip, yeni düzenlemeler yapmak gerekiyor" dedi. Başkan Yardımcısı Santamaria, yasal düzenleme için çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

1400322708_socialmediasites.png

Geçtiğimiz günlerde İspanya'da iktidardaki Halk Partisi'nin Leon temsilcilerinden Isabel Carrasco, sokakta uğradığı silahlı saldırıya uğramıştı. Bu saldırının ardından, sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla yapılan saldırıyı savunan mesajlar yayınlandı ve bu kapsamda iki kişi hakkında dava açıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.