Güncel

İstanbul Bilişim isyan ettiriyor!

Ağırlıklı olarak teknoloji ürünleri satan İstanbul Bilişim'in teslimat yapmaması birçok kullanıcıyı canından bezdirdi.


Türkiye'de uzun yıllardır faaliyette olan İstanbul Bilişim, teknolojik ürünler satan bir şirket. Şirketle ilgili son aylarda ortaya atılan iddialara göre sipariş verenlerin ürünlerinin teslimatının yapılmadığı, iade talep edenlerin ise bekletildiği sosyal medyada şikayet olarak belirtiliyor.

İstanbul Bilişim isyan ettiriyor!

Sosyal medyaya baktığımızda ise bu siteden alışveriş yapan birçok kullanıcının ürünlerini teslim alamamaktan şikayet ettiğini görüyoruz. Hatta kendi aralarında organize olan bu mağdurlar Twitter'da İstanbul Bilişim mağdurları isimli bir hesap bile açmışlar.

Ortaya atılan bir diğer iddia ise şirketin ürünleri teslim etmediği gibi para iadesi yaparken zorluk çıkarması. Benzer konularla ilgili Şikayetvar.com sitesinde de bugün itibariyle 27 bin şikayetin olduğu görülüyor. Şikayetlerin temel sebebi ise ürünlerin gönderilmemesi.  

İstanbul Bilişim'in internet sitesinin halen açık olduğunu ve sipariş aldıklarını da belirtelim. siteye baktığımızda birçok ürünün piyasa fiyatlarının altında olduğunu da görüyoruz. Ancak halen siteden sipariş verenlerin ürünlerinin eline ulaşmadı, uzun bir süreç sonunda ise paralarını geri alabildiklerini görüyoruz. Gerek sosyal medyada gerekse şikayet sitelerinde binlerce benzer şikayetin yer aldığını söyleyebiliriz.  

Konuyla ilgili olarak İstanbul Bilişim'e söz hakkı verdiğimizi ve bu iddiaları yanıtlamak isterlerse yine bu sayfalarda açıklamalarını yayınlayacağımızı belirtelim.

Sizin de İstanbul Bilişim ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir tecrübeniz olduysa aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
GÜLER KUŞKAPAN
05.05.2020 TARİHİNDE VESTEL TV SİPARİŞİ VERDİM DP-2483910 NOLU SİPARİŞ 04.06.2020 TARİHİ İTİBARİYLE KARGOYA VERİLMEDİĞİ GİBİ HİÇBİR TELEFONA CEVAP VERMEDİLER. PARAMIN İADE EDİLMESİ İÇİN NE YAPMALIYIM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ. TEŞEKKÜRLER
Cevapla
barslan
Yorumların mağduriyetlerin tamamı maalesef doğru. Eşime hediye etmeyi düşündüğüm siparişi vermesi için arkadaşımdan ricada bulundum o da uygun fiyatlı diye malum yalancı firmadan verdiği siparişimizde aynen herkesin yaşadıklarını yaşadık ve 25 Mart’tan bu yana halen paramız iade olunmadı. Sosyal devletin Kontrol ve denetim mekanizması neden bu konularda işlevsiz kalır anlaşılmaz bir durum. Vah bize vahlar bize
Cevapla
mehmet
ürün falan yok ortada bununla kalsa iyidir. ücret iadeside yapmıyorlar
Cevapla
HÜSAMETTİN ÇAVUŞER
17 ŞUBAT 2020 TARİHİNDE VERMİŞ OLDUĞUM TELEFON SİPARİŞİM GÖNDERİLMEYİNCE SÖZLEŞME SÜRESİ OLAN 30 GÜNÜ BEKLEDİM VE BANKAYA HARCAMA İTİRAZINDA BULUNDUM. 14 NİSANDA BANKA HESABIMA İADEMİN YAPILDIĞI MESAJI GELDİ. BU GÜN YANİ 07 MAYIS 2020 İTİBARI İLE HALEN BANKA HESABIMA YAPILAN BİR İADE YOK. BU GÜN BANKAYA GİTTİĞİMDE BANKA GÖREVLİLERİNE HARCAMA İTİRAZIM VARDI DEDİĞİMDE BANKA GÖREVLİSİ HEMEN İSTANBUL BİLİŞİM Mİ DİYE SORDU. BU FİRMA HAKKINDA O KADAR ÇOK ŞİKAYET YAPILMIŞ DURUMDAKİ HATTA BUNUNLA İLGİLİ İSTANBUL BİLİŞİM MAĞDURLARI ADI ALTINSA FACEBOOKTA KURULMUŞ GURUPLAR BİLE VAR SAKIN BU FİRMANIN REKLAMLARINA VE ÜRÜNLERİNE ARACILIK ETMEYİN. ELEKTRONİK EŞYA, BEYAZ EŞYA VB. ÜRÜN ALACAKLARA DA ÖNERİM SAKIN AMA SAKIN İSTANBUL BİLİŞİM DEN ÜRÜN ALMAYIN
Cevapla
mehmet akif arısoy
Siparişi verdim 14 gün içinde teymin edemediler bende dogal olarak cayma hakkımı kullandım 18.03.2020 tarihinden buyana paramı halen yatırmadılar ne telefonlara bakıyorlar nede çözüm buluyorlar resmen insanları dolandırıyorlar tüketici hakem heyetine verdim sonuc bekliyorum l
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.