Güncel

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı - 19 Nisan 2020

Koronavirüs salgınında 19 Nisan 2020 bilançosu belli oldu. İşte bugünün koronavirüs vakaları.


Türkiye'nin koronavirüs mücadelesi devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bazı günler televizyondan bazı günler ise sosyal medyadan yaptığı günlük bilanço açıklaması bugün de gerçekleştirildi. Bugünün açıklaması ise sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı.

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı - 19 Nisan 2020

Sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre bugün 35.344 adet koronavirüs testi yapıldı. Bu testler sonucu 3.977 yeni vaka ortaya çıktı. Bugün vefat eden kişi sayısı ise 127 oldu. Türkiye'de bugüne kadar koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 2.017 oldu.

Türkiye'deki toplam vaka sayısına baktığımızda ise 86.306 rakamına ulaşıldığını da görüyoruz. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 1.922 olurken, toplam entübe olan (yani solunum cihazına bağlı) hasta sayısı ise 1.031 oldu. Bugüne kadar Türkiye'de iyileşen hasta sayısı ise 11.976 oldu.

Tedbirlere gösterdiğimiz özen meyvelerini veriyor. Biz günlük test imkanlarını artırırken, sorumlu davranışlarınız da yeni vaka sayılarını azaltacak. Sağlık ordumuza ve sağlık sistemimizin gücüne güvenin. Tedbiri elden bırakmayın.

Yorumlar
10.Köy
ÇİN'i geçtik hamdolsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.